ΒΟΛΟΣ-ΑΕΚ 0-3 \\

Η ΑΕΚ νίκησε 3-0 τον Βόλο ΝΠΣ σε φιλικό αγώνα στο Πανθεσσαλικό Στάδιο.

Δύο γκολ σημείωσε στο 16' και στο 22' ο Λιβάι Γκαρσία, αξιoποιώντας τελικές πάσες από Ζίνι και Μοχαμάντι αντίστοιχα, ενώ το τρίτο γκολ ήρθε στο 61' με σουτ του Θεοδόση Μαχαίρα έξω από την περιοχή. Ντεμπούτο Πισάρο που ήρθε από τον πάγκο στο ημίχρονο.

Η εξέλιξη του αγώνα

1' Έναρξη του ματς.
3' Σωτήρια επέμβαση του Στάνκοβιτς σε τετ α τετ με τον Μύγα.
8' Τσούμπερ και Λιβάι συνδυάζονται για να φτάσει τελικά η μπάλα στα αριστερά στον Ζίνι που πλάσαρε πάνω από τα δοκάρια.
16' To 1-0 για την ΑΕΚ. Ο Ζίνι μπήκε από τα αριστερά, απέφυγε τον Μύγα, εκμεταλλεύθηκε και την ασταθή επέμβαση του Κόστιτς και «σέρβιρε» στον Λιβάι Γκαρσία για να σκοράρει αυτός με σουτ μέσα από την περιοχή!
22' Και πάλι ο Λιβάι! Ο Τσούμπερ βρίσκει τον Μοχαμάντι που δίνει την ασίστ από τα αριστερά στον Γκαρσία για να κάνει το 0-2.
36' Δύσκολη επέμβαση του Κόστιτς σε μακρινό τεχνικό σουτ του Βίντα.
39' Μεγάλη απόκρουση Στάνκοβιτς στην αριστερή του γωνία σε φάουλ του Ντέλετιτς.
44' O Τσούμπερ ελίχθηκε μέσα στην περιοχή και σούταρε, αλλά η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ
45+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

46' Έναρξη β' ημιχρόνου.
61' Σουτ του Μαχαίρα έξω από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει σε σώμα αμυνομένου και καταλήγει στα δίχτυα για να γίνει το 0-3.
71' Ο Πισάρο χάνει την ευκαιρία για το πρώτο του γκολ με την ΑΕΚ, αφού ο Παπαδόπουλος αποκρούει το τετ α τετ από τα αριστερά μέσα στη μικρή περιοχή.
45+2' Λήξη αγώνα

Οι συνθέσεις των ομάδων
ΒΟΛΟΣ ΝΠΣ: Κόστιτς (62' Παπαδόπουλος) Μύγας (77' Μεταξάς) Κρούζλιακ, Σιέλης (42'  Ασλανίδης) Κίτσος (67' Λούνα) Τσοκάνης (62' Μπαριέντος) Γκλάβτσιτς (77' Τάχατος) Τρουιγιέ (77' Καραγιάννης) Ντέλετιτς (46' Αλχο) Μραζ (46' Κόμπα) Μωραϊτης.
ΑΕΚ: Στάνκοβιτς, Σιντιμπέ, Βίντα, Μουκουντί, Μοχαμαντί, Σιμάνσκι, Ελίασον, Ζίνι, Γιόνσον, Τσούμπερ, ΓκαρσίαΣτο δεύτερο ημίχρονο: Αθανασιάδης, Ρότα, Μήτογλου, Ρόκσον, Χατζισαφί, Λαμαράνα, Γαλανόπουλος, Αμραμπατ, Μαχαίρας, Πισάρο, Φαν Βέερτ.

Διαιτητής: Στέφανος Καλατζής
Βοηθοί: Κωνσταντίνος Στάικος, Παναγιώτης Σακκάς
4ος διαιτητής: Κωνσταντίνος Τσίντζος