MENU

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\

Αχαρναϊκός - ΑΕΚ 1-2 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  2/11/2014
Η ΑΕΚ έκανε τη μεγάλη ανατροπή στις καθυστερήσεις και νίκησε με 2-1 τον Αχαρναϊκό Στο ημίχρονο ο Αχαρναϊκός προηγήθηκε με 1-0, αλλά ο Αλεξάντρε Ντακόλ ισοφάρισε στο 91' και ο Μπρέσεβιτς έκανε το 1-2 στο 95'!

Η εξέλιξη του αγώνα

1' Εναρξη του ματς

1' προσωρινή διακοπή του αγώνα λόγω των χημικών που είχαν πέσει νωρίτερα έξω από το γήπεδο

5' επανέναρξη του αγώνα

10' σουτ του Αραβίδη από καλή θέση μέσα στην περιοχή και απόκρουση του Παγούδη

14' νέα διακοπή του αγώνα λόγω αποπνικτικής ατμόσφαιρας από τα χημικά

18' επανέναρξη του αγώνα

21' σουτ του Μανουσάκη έφυγε άουτ

23' κίτρινη κάρτα στον Ιορδανίδη

26' το 1-0 για τον Αχαρναϊκό με σουτ του Γέσιτς

33' ο Ανέστης σταματάει σε τετ α τετ τον Ταμπάκη

34' μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Κορδέρο να πλασάρει άουτ από πολύ καλή θέση

38' κίτρινη κάρτα στον Αθανασίου

39' κίτρινη κάρτα στον Γέσιτς

44' εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου έφυγε άουτ

45' δέκα θα είναι τα λεπτά της καθυστέρησης

45+4 κίτρινη κάρτα στον Μπαρμπόσα

Λήξη ημιχρόνου με 10' καθυστέρησης, Αχαρναϊκός-ΑΕΚ 1-0.

Εναρξη β' μέρους

51’ Καλαμιώτης αντί Αθανασίου

53΄Πλατέλλας και Μπαρμπόσα χάνουν ευκαιρία από πολύ καλή θέση μετά από γύρισμα του Γεωργέα.

55’ Ζόριτς αντί Πλατέλλα

62’ Ντακόλ αντί Ανάκογλου

65΄κίτρινη κάρτα στον Ζώνα

68' Χριστόπουλος αντί Ιωαννίδη

71’ κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο

72’ Μπρέσεβιτς αντί Κολοβέτσιου

73’ Καλογερόπουλος αντί Ταμπάκη

79' κίτρινη κάρτα στον Ζόριτς

82’ κίτρινη κάρτα στον Στουρνάρα

84' κίτρινη κάρτα στον Καλαμιώτη

87' ο Παγούδης μπλοκάρει κεφαλιά του Μπρέσεβιτς από πολύ κοντά

88' κίτρινη κάρτα στον Μανουσάκη

91' το 1-1 για την ΑΕΚ με κεφαλιά του Ντακόλ από εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου

95' το 2-1 για την ΑΕΚ με κοντινό πλασέ του Μπρέσεβιτς!

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ: 1. Παγούδης, 5. Μωυσιάδης, 6. Ζώνας, 9. Γέσιτς, 7. Ταμπάκης (73' 10. Καλογερόπουλος) 16. Αθανασίου (51’ 90. Καλαμιώτης) 20. Παπατόλιος, 22. Ιωαννίδης (68' 14. Χριστόπουλος) 26. Μανουσάκης, 30. Στουρνάρας, 70. Ιορδανίδης

ΑΕΚ: 22. Ανέστης, 27. Μπακάκης, 26. Κολοβέτσιος (72’ 9. Μπρέσεβιτς) 5. Λαμπρόπουλος, 31. Γεωργέας, 6. Κορδέρο, 10. Ανάκογλου (62’ 8. Ντακόλ) 11. Πλατέλλας (55’ 17. Ζόριτς), 20. Μάνταλος, 7. Μπαρμπόσα, 21. Αραβίδης.

Διαιτητής: Στέλιος Φώτης (Ευβοίας)

Βοηθοί: Θωμάς Πατσιόπουλος (Δωδεκανήσου) , Γιώργος Πετρίδης (Χίου)

4ος: Γιάννης Μπλούνας (Φθιώτιδας)