Πανθρακικός-ΑΕΚ 0-0 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  24/9/2014

Η ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 με τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή, σε αγώνα για την πρώτη αγωνιστική του 5ου Ομίλου της β΄φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας 2014-15.

Η ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 με τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή, σε αγώνα για την πρώτη αγωνιστική του 5ου Ομίλου της β΄φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας 2014-15. Οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, όμως δεν μπόρεσαν να φτάσουν στη νίκη. Ο Ατρόμητος είναι πρώτος μετά την πρώτη αγωνιστική με 3 βαθμούς, ακολουθούν ΑΕΚ και Πανθρακικός με έναν και τελευταίος στη βαθμολογία είναι ο Ηρακλής Ψαχνών χωρίς βαθμό. Επόμενος αγώνας για την ΑΕΚ, με αντίπαλο τον Ηρακλή Ψαχνών στο ΟΑΚΑ στα τέλη Οκτωβρίου.

Η εξέλιξη του αγώνα
17' κίτρινη κάρτα στον Αράμπα
23' μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τη σέντρα του Πεταυράκη, την κεφαλιά του Πλατέλλα από πολύ καλή θέση και την απόκρουση του Αθανασιάδη.
27' πολύ καλό σουτ του Μάνταλου έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Αθανασιάδης 28' κίτρινη κάρτα στον Λαδάκη 31' κίτρινη κάρτα στον Ανάκογλου Λήξη ημιχρόνου, Πανθρακικός-ΑΕΚ 0-0

Εναρξη β' ημιχρόνου
58' Κάσες και Ιγκόρ αντί Τζάνη και Αράμπα αντίστοιχα 59' κίτρινη κάρτα στον Μεχία 61' απευθείας φάουλ του Μπαρμπόσα άουτ 68' κίτρινη κάρτα στον Αραβίδη 72' ο Ντακόλ στη θέση του Αραβίδη 79' κίτρινη κάρτα στον Κάσες 83' Γουίλιαμ αντί του Μεχία 86' Μ. Ντούνης αντί Πλατέλλα 92' ο Ρόβας στη θέση του Ανάκογλου 93' απόκρουση του Ανέστη σε σουτ του Ντιγικινί Λήξη του αγώνα, Πανθρακικός-ΑΕΚ 0-0

Οι συνθέσεις των ομάδων
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: 30. Αθανασιάδης, 2. Παπαγεωργίου, 13. Σερφά, 15. Εμποου, 18 Τσουμάνης, 20. Μπαϊκαρά, 84. Λαδάκης, 7. Τζάνης (58' 10. Κάσες) 6. Μεχία (83' 5. Γουίλιαν) 9 Ντιγκινί, 32 Αράμπα (58' 99.Ιγκόρ)
ΑΕΚ: 22. Ανέστης, 27. Μπακάκης, 5. Λαμπρόπουλος, 26. Κολοβέτσιος , 3.
Πεταυράκης, 6. Κορδέρο, 10. Ανάκογλου, (92' 4. Ρόβας)11. Πλατέλλας (86' 23.
Ντούνης) 20. Μάνταλος, 7. Μπαρμπόσα, 21. Αραβίδης (72' 8. Ντακόλ)

Διαιτητής: Δημήτρης Θάνος (Γρεβενών)
Βοηθοί: Β. Καραβασίλης, Χρ. Παπαδημητρίου (Λάρισας)
4ος: Θανάσης Τζήλος (Λάρισας)