ΑΕΚ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 1-2 \\

Την ήττα με σκορ 1-2 γνώρισε η ΑΕΚ από τον Ατρόμητο, το βράδυ της Κυριακής στο ΟΑΚΑ, στο πρώτο της φιλικό προετοιμασίας για την νέα αγωνιστική περίοδο.

Η εξέλιξη του αγώνα:

1' Σέντρα στην αναμέτρηση.
4΄ Εξαιρετική συνεργασία του Λιβάια με τον Ολιβέιρα μέσα στην περιοχή, ο Πορτογάλος εξουδετέρωσε με προσποίηση τον Γιαννιώτη, πλάσαρε από πλάγια θέση, αλλά ο Γούτας έδιωξε τη μπάλα με το σώμα πάνω στη γραμμή!!!
16' Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα χτύπησε στο σώμα του Στράτου Σβάρνα και κατέληξε στα δίχτυα της ΑΕΚ (0-1).
25' Νέο κόρνερ για τον Ατρόμητο, ο Μανούσος πήρε την κεφαλιά και η μπάλα σταμάτησε στο δεξιό δοκάρι του Τσιντώτα.
26' Ο Λιβάια έβγαλε έξυπνη μπαλιά, ο Παουλίνιο έφυγε στην αντεπίθεση, βγήκε τετ α τετ και με καταπληκτικό πλασέ νίκησε τον Γιαννιώτη για το 1-1!
32' Σουτ του Λιβάια έξω από την περιοχή, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Γιαννιώτης.
Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

46΄ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
58' Ο Ούμπιντες με εκτέλεση πέναλτι κάνει το 1-2 για τον Ατρόμητο.
73' Διαγώνιο σουτ του Αλμπάνη μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ!
82' Σουτ του Βέρντε μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ!
Λήξη του αγώνα.

ΑΕΚ: Τσιντώτας (59' Αθανασιάδης), Οικονόμου (59' Τσιγκρίνσκι), Λάτσι (70' Μαχαίρας), Σβάρνας (82' Χνιντ), Παουλίνιο (59' Μπακάκης), Κρίστιτσιτς (46' Μπότος), Σιμόες (69' Μάνταλος), Σαμπανάτζοβιτς (59' Βέρντε), Λόπες (69' Ινσούα), Λιβάια (78' Χριστόπουλος), Ολιβέιρα (46' Αλμπάνης).

Ατρόμητος: Γιαννιώτης, Ρισβάνης, Γούτας , Γκάλο, Τομάσεβιτς, Νταβιώτης, Νάτσος, Σάλομον, Μανούσος, Αγκάγιεφ, Βέλλιος. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι Μανδάς, Ρισβάνης, Στρούγγης, Αθανασίου, Ούμπιντες, Γκάλο, Μπουσούλαντζιτς, Κιβρακίδης, Κωτσόπουλος, Ραμπέλο, Γιακουμάκης.