ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - AEK 1-2 \\

Η ΑΕΚ νίκησε τη Νίκη Βόλου με σκορ 1-2 σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο Πανθεσσαλικό Στάδιο. Τα γκολ της ΑΕΚ πέτυχαν από το πρώτο ημίχρονο ο Χρήστος Αραβίδης και ο Πέτρος Μάνταλος με πέναλτι. Για τη Νίκη Βόλου μείωσε ο Βασίλης Σκούρτης.

Οι αρχικές συνθέσεις των ομάδων

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: 12. Ταμπάκης, 2. Παπουτσογιαννόπουλος, 16. Σωτρηράκος, 4. Ιβενς, 17. Καρασαλίδης, 6. Λάουτς, 10. Γιαννιτσάνης, 8. Κοτσαρίδης, 11. Μουζακίτης, 13. Ροζέιρο, 18. Τζιώρας.

ΑΕΚ: 22. Ανέστης, 27. Μπακάκης, 5. Λαμπρόπουλος, 26. Κολοβέτσιος, 3. Πεταυράκης, 6. Κορδέρο, 10. Ανάκογλου, 11. Πλατέλλας, 20. Μάνταλος, 7. Μπαρμπόσα, 21. Αραβίδης.

Διαιτητής: Μανώλης Σκουλάς

Βοηθοί: Κόκκαλης, Πετρόπουλος, 4ος: Ρούσης

Αγωνίστηκαν και οι Μαρινάκης, Σκούρτης, Κορέτα, Μαχλελής, Νικλητσιώτης και Μέτσε

Η εξέλιξη του αγώνα

1' το 0-1 για την ΑΕΚ με τον Αραβίδη από παράλληλη πάσα του Μπακάκη

34' 0-2 ο Μάνταλος με πέναλτι για την ΑΕΚ. Το πέναλτι κέρδισε ο Βαγγέλης Πλατέλλας που ανατράπηκε στην αντίπαλη περιοχή.

Λήξη ημιχρόνου Νίκη Βόλου-ΑΕΚ 0-2

Εναρξη του β' ημιχρόνου

Δεύτερο ημίχρονο με αλλαγές για την ΑΕΚ τους Φαγέ, Ντούνη και Ντακόλ αντί των Κορδέρο, Πλατέλλα και Αραβίδη αντίστοιχα

55' Γροντής, Γεωργέας και Ρόβας αντί των Πεταυράκη, Μπακάκη και Ανάκογλου αντίστοιχα

63’ Καραγκιολίδης, Σαρρής, Μπρέσεβιτς, Ζόριτς και Σβάρνας αντί των Ανέστη, Κολοβέτσιου, Μάνταλου, Λαμπρόπουλου, Μπαρμπόσα

73' το 1-2 για τη Νίκη Βόλου με μακρινό πλασέ του Σκούρτη

Τελικό σκορ Νίκη Βόλου-ΑΕΚ 1-2.