ΑΝΑΛΥΣΗ ΑΓΩΝΑ \\

ΑΓΙΑΞ
ΤΑΛΙΑΦΙΚΟ (90',46') ΦΑΝ ΝΤΕ ΜΠΕΕΚ (77')
ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 3 - 0 90' + 3' 19/9/2018 Johan Cruyff Arena, Amsterdam CHAMPIONS LEAGUE Διαιτητής: ΚΑΡΛΟΣ ΝΤΕΛ ΘΕΡΟ (ΙΣΠΑΝΙΑ) Βοηθοί:  ΧΟΥΑΝ ΓΙΟΥΣΤΕ (ΙΣΠΑΝΙΑ) ΡΟΜΠΕΡΤΟ ΑΛΟΝΣΟ (ΙΣΠΑΝΙΑ) Τέταρτος Διαιτητής: ΑΜΠΡΑΧΑΜ ΑΛΒΑΡΕΘ ΚΑΝΤΟΝ (ΙΣΠΑΝΙΑ) Επιπρόσθετοι βοηθοί: ΧΟΥΑΝ ΜΑΡΤΙΝΕΣ ΜΟΥΝΟΥΕΡΑ (ΙΣΠΑΝΙΑ) ΣΑΝΤΙΑΓΟ ΧΑΪΜΕ ΛΑΤΡΕ (ΙΣΠΑΝΙΑ)
AEK

ΠΟΡΕΙΑ ΑΓΩΝΑ \\

0' 15' 30' HM. 60' 75' 90'

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΓΩΝΑ \\

ΑΓΙΑΞ
3 - 0
AEK
  • 90'
    ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ
  • ΤΑΛΙΑΦΙΚΟ
    Σέντρα-σουτ του Ταλιαφικό από τα αριστερά, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και καταλήγει στα δίχτυα του Μπάρκα
    90'
  • ΤΑΛΙΑΦΙΚΟ
    88'
  • ΖΙΓΙΕΚ
    Σουτ του Ζίγιεκ στην κίνηση, η μπάλα περνάει άουτ
    83'
  • 81'
    ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗΣ - ΠΟΝΣΕ
  • ΝΤΟΛΜΠΕΡΓΚ - ΝΕΡΕΣ
    78'
  • ΦΑΝ ΝΤΕ ΜΠΕΕΚ
    Ο Άγιαξ κάνει το 2-0 με τον Φαν ντε Μπικ , ο οποίος εκμεταλλεύθηκε την ωραία μπαλιά του Τάντιτς
    77'
  • ΖΙΓΙΕΚ
    75'
  • 74'
    ΜΑΝΤΑΛΟΣ
  • ΝΤΕ ΓΙΟΝΓΚ
    74'
  • 72'
    ΣΑΛΝΤΑΝΙΑ
  • 70'
    ΓΙΑΝΝΙΩΤΑΣ - ΜΠΑΚΑΚΗΣ
  • 69'
    ΠΟΝΣΕ
    Ο Πόνσε επιειρεί να σκοράρει με ψαλιδάκι, η μπάλα ψηλά άουτ
  • ΖΙΓΙΕΚ
    Σουτ του Ζίγιεκ από πλάγια θέση, ο Μπάρκας μπλοκάρει
    64'
  • ΦΑΝ ΝΤΕ ΜΠΕΕΚ - ΧΟΥΝΤΕΛΑΑΡ
    62'
  • 61'
    ΣΑΛΝΤΑΝΙΑ - ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ
  • ΕΪΤΙΝΓΚ
    Μακρινό σουτ του Έιτινγκ, δεν ανησυχεί ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ
    59'
  • ΤΑΛΙΑΦΙΚΟ
    Δύσκολη επέμβαση του Μπάρκα με το ένα χέρι σε κοντινή κεφαλιά του Ταλιαφίκο
    58'
  • ΜΑΖΡΑΟΥΙ
    Σουτ του Μαζράουι έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ
    53'
  • 46'
    ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
  • ΤΑΛΙΑΦΙΚΟ
    Ο Άγιαξ ανοίγει το σκορ, με τον Ταλιαφίκο να πλασάρει τον Μπάρκα από κοντά μετά από σέντρα του Νέρες
    46'
  • 45'
    ΠΟΝΣΕ
    Ο Πόνσε κατεβάζει ωραία και σουτάρει με το αριστερό, κόρνερ για την ΑΕΚ το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο
  • ΖΙΓΙΕΚ
    Σουτ του Ζίγιεκ, ο Μπάρκας μπλοκάρει
    33'
  • 28'
    ΠΟΝΣΕ
    Ο Κλωναρίδης τροφοδοτεί τον Πόνσε, ο ντε Γιονγκ προλαβαίνει και διώχνει σε κόρνερ προ του Αργεντινού
  • ΖΙΓΙΕΚ
    Σουτ του Ζίγιεκ έξω από την περιοχή, ψηλά άουτ η μπάλα
    21'
  • 14'
    ΣΙΜΟΕΣ
    Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, με την κεφαλιά του Σιμόες μετά από εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου να περνάει μόλις άουτ
  • ΕΪΤΙΝΓΚ
    Σουτ του Έιτινγκ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, κόρνερ για τον Άγιαξ που περνάει ανεκμετάλλευτο