ΑΝΑΛΥΣΗ ΑΓΩΝΑ \\

ΑΡΗΣ
ΣΑΚΙΤΣ (90') ΕΝΤΙΑΓΕ (44')
ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 2 - 1 90' + 11' 2/2/2022 Γήπεδο «Κλεάνθης Βικελίδης» SUPER LEAGUE Διαιτητής: ΑΝΤΡΙΑΝ ΚΟΡΔΕΡΟ ΒΕΓΚΑ (ΙΣΠΑΝΙΑ) Βοηθοί:  ΑΝΤΟΝΙΟ ΛΟΥΙΣ ΣΕΡΕΖΟ ΒΕΓΚΑ (ΙΣΠΑΝΙΑ) ΑΪΤΟΡ ΒΙΓΙΑΤΕ ΜΑΡΤΙΝΕΘ (ΙΣΠΑΝΙΑ) Τέταρτος Διαιτητής: ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΛΟΥΤΑΣ

ΠΟΡΕΙΑ ΑΓΩΝΑ \\

0' 15' 30' HM. 60' 75' 90'

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΓΩΝΑ \\

ΑΡΗΣ
2 - 1
AEK
  • 90'
    ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ
  • ΣΑΚΙΤΣ
    Το 2-1 για τον Αρη στο 95' με πλασέ του Σάκιτς
    90'
  • 90'
    ΒΡΑΝΙΕΣ - ΓΚΑΡΣΙΑ
  • 87'
    ΤΑΝΚΟΒΙΤΣ
  • 85'
    ΑΡΑΟΥΧO
    ΓΚΟΟΟλ!!! Καταπληκτικό γκολ του Σέρχιο Αραούχο με εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι από τη γωνία της μικρής περιοχής
  • 84'
    ΤΑΝΚΟΒΙΤΣ - ΣΙΜΑΝΣΚΙ
  • ΜΑΝΟΣ - ΜΑΝΤΣΙΝΙ
    84'
  • ΣΑΚΙΤΣ - ΕΝΤΙΑΓΕ
    83'
  • 82'
    ΤΣΙΝΤΩΤΑΣ
    Απόκρουση Τσιντώτα σε σουτ του Εντιαγέ έξω από την περιοχή
  • 78'
    ΛΕ ΤΑΛΕΚ - ΡΟΤΑ
  • 78'
    ΑΝΣΑΡΙΦΑΡΝΤ - ΧΑΤΖΙΣΑΦΙ
  • 74'
    ΧΑΤΖΙΣΑΦΙ
  • 66'
    ΣΙΜΟΕΣ
  • 64'
    ΤΖΑΒΕΛΛΑΣ
  • ΓΚΑΡΣΙΑ - ΙΤΟΥΡΜΠΕ
    62'
  • 59'
    ΑΡΑΟΥΧO
    Φάουλ, αντί για πέναλτι υπέρ της ΑΕΚ, δίνει ο Ισπανός διαιτητής σε μία φάση που ο Αραούχο δέχεται κλωτσιά μέσα στην περιοχή.
  • ΚΑΜΑΡΑ
    48'
  • 46'
    ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
  • 45'
    ΜΑΝΤΑΛΟΣ - ΣΑΚΧΟΦ
  • 45'
    ΗΜΙΧΡΟΝΟ
  • 45'
    ΣΑΚΧΟΦ
    Τεράστια χαμένη ευκαιρία στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου από τον Σάκχοφ, τον οποίον σταματά σε τετ α τετ ο Σιαμπάνης
  • ΕΝΤΙΑΓΕ
    Το 1-0 για τον Αρη με τακουνάκι του Εντιαγέ μετά το αρχικό σουτ του Λούμορ
    44'
  • 43'
    ΤΣΙΝΤΩΤΑΣ
    Απόκρουση Τσιντώτα σε σουτ του Ματίγια έξω από την περιοχή
  • 33'
    ΤΖΑΒΕΛΛΑΣ
    Ο Ισπανός διαιτητής ανακαλεί μέσω VAR την αρχικλη του απόφαση για πέναλτι υπέρ του Αρη, αλλά δεν τιμωρεί για «θέατρο» τον Σάσα που προσπάθησε να εκβιάσει το πέναλτι από τον Τζαβέλλα