ΚΗΦΙΣΙΑ-ΑΕΚ Β 2-1 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  30/1/2022
Η ΑΕΚ ηττήθηκε με σκορ 2-1 από την Κηφισιά στον εκτός έδρας αγώνα της 16ης αγωνιστικής της Super League 2, ο οποίος διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Καισαριανής. Οι γηπεδούχοι προηγήθκαν 2-0 με τα γκολ των Τετέι και Φελίπε και η ΑΕΚ μείωσε στο 69' με τον Ευθύμη Χριστόπουλο.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Έναρξη του ματς.
1' Κεφαλια του Αμουρ μπλόκαρε ο Αναγνωστοπουλος
3' Παράληλη μπαλιά στον Χριστόπουλο που δεν κατάφερε να κάνει καλή επαφή και να ανοίξει το σκορ
4' Φελίπε έκανε μία κούρσα από τα δεξιά και βρήκε στη μεγάλη περιοχή τον Τετέι που απέφυγε τον Γκίνη και έκανε το 1-0
16' Συνεργασία Ντοριβάλ με Φελίπε και σέντρα του τελευταίου, τακουνάκι ο Τετέι στο δοκάρι της εστίας του Γκινη
24' Σέντρα του Παρρά, κεφαλιά Ιατρούδη, μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος
29' Νέα κεφαλιά Ιατροήδη, έπεσε στη δεξιά γωνία του ο Αναγνωστόπουλος και μπλόκαρε
31' Κίτρινη καρτα στον Γερολέμου για φαουλ στον Καλλεργη
32' Χαμένο πέναλτι για την Κηφισιά (άουτ) με τον Ντοριβάλ, μετά από χέρι του Χριστόπουλου μέσα στην περιοχή της ΑΕΚ Β σε γύρισμα του Οικονομίδη
38' Ωραία συνεργασία των παικτών της ΑΕΚ Β, η μπάλα φτάνει στον Σταμούλη που έκανε αουτ απο τη γωνια της μεγάλης περιοχής και η μπάλα έφυγε άουτ.
Λήξη πρώτου μέρους.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
53' Κίτρινη κάρτα είδε ο Μουστάκης
55' Εκτέλεση φάουλ του Ρουκουνάκης, η μπάλα κόντραρε στο τείχος και έφυγε δίπλα από το αριστερο δοκάρι
58' Το 2-0 για την Κηφισιά: κόρνερ του Ντοριβαλ, ο Τετέι έκανε την προβολή, η μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Φελίπε την έσπρωξε στα δίχτυα
60' Κίτρινη κάρτα είδε ο Μπάμπης
64' Δύο αποκρούσεις Γκίνη σε προσπάθειες των Οικονομίδη και Παπασάββα και στη συνέχεια σουτ του Ντοριβάλ άουτ
69' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ: Σέντρα του Παρρά από τα αριστερά, ο Γκολφίνος άφησε ωραία τη μπάλα και ο Χριστοπουλος με κοντινό πλασέ έκανε το 2-1
90+4' Λήξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΚΗΦΙΣΙΑΑναγνωστόπουλος, Μουστάκης, Μκρτσιάν, Γκότοβος, Να, Παπασάββας, Ντοριβάλ, Φελίπε (66' Παυλάκης) Οικονομίδης (66' Βαζ) Καλλέργης (88' Τόλιος) Τετέι (82' Κουιρουκίδης)

ΑΕΚ: Γκίνης, Σταμούλης (77' Γιαννούτσος) Κορνέζος, Γιαννούτσος, Παρράς (77' Ραντόνια) Ρουκουνάκης (65' Γκολφίνος) Γερολέμου, Χριστόπουλος Ευθ., Γερολέμου, Αμούρ (65' Γκαρσία) Ιατρούδης.

Διαιτητής: Κωνσταντίνος Αναστασόπουλος (ΕΠΣ Χαλκιδικής)
Βοηθοί: Αθανάσιος Μαλανδρής (ΕΠΣ Χαλκιδικής) Αχιλλέα Νίκζας (ΕΠΣ Λάρισας)
4ος: Δημήτριος Θεοχάρης (ΕΠΣ Δυτ. Θεσσαλίας)

Φωτογραφικό ρεπορτάζ από τον αγώνα στον επίσημο λογαριασμό της ΠΑΕ ΑΕΚ στο Facebook