ΚΑΛΑΜΑΤΑ-ΑΕΚ Β 0-0 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  12/2/2022
Η ΑΕΚ Β έμεινε στο 0-0 με την Καλαμάτα, σε αγώνα της 18ης αγωνιστικής της Super League 2, ο οποίος διεξήχθη στο γήπεδο της Μεσσήνης.

Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδοπουλου είχε ευκαιρίες, όμως δεν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα, ενώ στο 73' δεν της δόθηκε πέναλτι για χέρι μέσα στην αντίπαλη περιοχή.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Έναρξη του ματς.
4’ Δυνατό σουτ του Αναστασόπουλου έξω από την περιοχή, ο Γκίνης απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ.
20’ Ο Γιούσης, έπειτα από μια βαθιά μπαλιά, βγήκε τετ α τετ, αλλά ο Μπακαγιόκο με τάκλιν έβαλε την τελευταία στιγμή την κόντρα στο πλασέ του άσου της ΑΕΚ!
22’ Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ ο Μπακαγιόκο πήρε μια κεφαλιά, αλλά ο Γκίνης απέκρουσε και πάλι.
28’ Ο Μιτάι δοκίμασε ένα σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.
43’ Ο Λουκίνας μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ, αλλά ο Κορνέζος έβαλε ωραία την προβολή και έδιωξε σε κόρνερ.
Λήξη πρώτου μέρους.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
59’ Ο Μουστακόπουλος έκανε ένα πλασέ από καλή θέση λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ!
69’ Ο Ιατρούδης έπαιξε κάθετα για τον Παρρά, αυτός σούταρε από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή, όμως η μπάλα έφυγε άουτ!
72’ Ο Γιούσης εκτέλεσε κόρνερ, ο Χριστόπουλος πήρε την κεφαλιά, ο Μόζερ απομάκρυνε πάνω στη γραμμή!
73’ Σε γύρισμα που έγινε προς την περιοχή της Καλαμάρας ο Παπατόλιος σταμάτησε τη μπάλα με το χέρι, όμως δεν δόθηκε το πέναλτι υπέρ της ΑΕΚ από τον διαιτητή.
78’ Ο Λουκίνας μπήκε στην περιοχή, έκανε ένα πλασέ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
79’ Ο Τάτος έκανε σουτ από καλή θέση μέσα από την περιοχή, όμως δεν κατάφερε να βρει στόχο.
90+5' Λήξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Ταΐρης, Κωνσταντινόπουλος, Παπατόλιος, Μπακαγιόκο, Τσελεπίδης, Μόζερ (82' Μαβιγκά), Αναστασόπουλος, Παυλίδης (64' Ματέους Άλβες), Τάτος, Γρίβας (64' Φελίπε), Λουκίνας.

ΑΕΚ Β: Γκίνης, Ραντόνια (82' Σταμούλης), Κορνέζος, Γιαννούτσος, Μιτάι, Μπάμπης, Μουστακόπουλος, Τζ. Γκαρσία (61' Ευθ. Χριστόπουλος), Γερολέμου (68' Παρράς), Γιούσης, Κοσίδης (68' Ιατρούδης).

Διαιτητής: Νικόλαος Μπαϊλης (ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας)
Βοηθοί: Κωνσταντίνος Καλαμπόκης (ΕΠΣ Αιτ/νίας) Νικόλαος Τσιλίκας (ΕΠΣ Αιτ/νίας)
4ος:  Αλέξανδρος Τσαμούρης (ΕΠΣ Πειραιά)