ΑΕΚ Β - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 1-1 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  26/2/2022
Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν ΑΕΚ Β και Εργοτέλης, σε παιχνίδι της 21ης αγωνιστικής της Super League 2, το οποίο διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Καλλιθέας «Γρηγόρης Λαμπράκης».

Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου άνοιξε το σκορ στο 16' με εκπληκτικό σουτ του Τζούντα Γκαρσία, όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 32' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τάιρον.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Έναρξη του ματς.
8’ Ο Γκαρσία δοκίμασε ένα σουτ μέσα από την περιοχή, όμως η μπάλα πέρασε άουτ.
12’ Σουτ του Τάιρον, απέκρουσε στη γωνία του ο Γκίνης.
16’ Ο Τζούντα Γκαρσία έκανε ένα καταπληκτικό μακρινό σουτ και έστειλε τη μπάλα στο δεξιό «παραθυράκι» του Τσέλιου για το 1-0!
20’ Ο Γιούσης συνδυάστηκε με τον Μιτάι έξω από την περιοχή, έκανε και το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
32’ Ο Τάιρον με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έφερε το παιχνίδι στα ίσα (1-1).
45’ Ο Γιούσης εκτέλεσε κόρνερ, ο Ρουκουνάκης έκανε με τη μία το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
Λήξη πρώτου μέρους.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
56’ Ο Κοκκίνης δοκίμασε ένα σουτ έξω από την περιοχή, ο Γκίνης έπεσε σωστά και μπλόκαρε.
63’ Σουτ του Πέιου έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.
68’ Ο Τάιρον έκανε ένα δυνατό σουτ από μακρινή απόσταση, όμως δεν βρήκε στόχο.
90’ Διαγώνιο σουτ του Κατσούρι μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Γκίνης.
90+1’ Σέντρα του Παρρά από δεξιά, ο Κοσίδης πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Τσέλιος μπλόκαρε.
90+3’ Σουτ του Μουστακόπουλου από τα όρια της περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ.
90+6’ Ωραία ενέργεια και γύρισμα του Τζούντα Γκαρσία από δεξιά, ο Γιούσης από το ύψος του πέναλτι δεν κατάφερε να πιάσει καλά το σουτ.
90+6' Λήξη του αγώνα

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΚ Β: Γκίνης, Ραντόνια, Κορνέζος, Λάτσι (46' Γιαννούτσος), Μιτάι (71' Γεωργέας), Ρουκουνάκης, Μουστακόπουλος (90+5' Αρβανίτης), Τζ. Γκαρσία, Γιούσης, Παρράς, Γκολφίνος (71' Κοσίδης).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Τσέλιος, Ντουμάνης (72' Κατσούρι), Σαρρής (60' Κόλα), Μίκο, Σερβιλάκης, Πέιος, Βουτσάς, Κοκκίνης (72' Κουτάντος), Μπουτσάκης (83' Νεράλ), Αμπντουλαχί, Τάιρον (83' Πατρινός).

Διαιτητής: Δημητριος Θεοχάρης (ΕΠΣ Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Λεωνίδας Λέλης (ΕΠΣ Βοιωτίας) Δημητριος Φίλος (ΕΠΣ Βοιωτίας)
4ος: Στέφανος-Βάιος Καλατζής (ΕΠΣ Θεσσαλίας)