ΑΕΚ Β - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 0-2 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  25/3/2023
Η ΑΕΚ Β ηττήθηκε με 0-2 από τον Απόλλωνα Σμύρνης σε αγώνα που διεξήχθη στο Σεραφείδειο, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super League 2.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο αποτελεσματικοί και αξιοποίησαν τις ευκαιρίες που δημιούγησαν, σε αντίθεση με την ΑΕΚ Β που σε πολλές περιπτώσεις έφτασε πολύ κοντά στο γκολ, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Έναρξη της αναμέτρησης.
4' Καλή εκτέλεση φάουλ του Γερολέμου, όμως η μπάλα θα φύγει άουτ.
10' Καλό σουτ του Κορομηλά, αλλά ο Κότσαρης απέκρουσε
15' Ο Περέιρα κάνει τη σέντρα από τα δεξιά και ο Μωραϊτης με δυνατό άλμα και ωραία κεφαλιά ανοίγει το σκορ
33' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ Β με τη σέντρα του Σταμούλη από τα δεξιά, την πρώτη κεφαλιά του Ζίνι και το βολέ του Γερολέμου έξω από τη μικρή περιοχή που απέκρουσε ο Κότσαρης!
33' Νέα καλή στιγμή για την ΑΕΚ Β με το κόρνερ που εκτέλεσε ο Γερολέμου και την κεφαλιά του Λάτσι στο αριστερό δοκάρι!
34' Κίτρινη κάρτα στον Γερολέμου.
45+3’ Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

Έναρξη δεύτερου μέρους.
47' Το 0-2 για τον Απόλλωνα με τον Καρίμ Σαντάντ που εκμεταλλεύθηκε λάθος πάσα του Γερολέμου, απέφυγε και τον Χριστοφιλόπουλο και πλάσαρε στα δίχτυα.
50' Κίτρινη κάρτα στον Χριστοφιλόπουλο.
60' Νέα πολύ καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ Β με το σουτ του Μπότου από καλή θέση μέσα στην περιοχή που έφυγε ψηλά άουτ, μετά από πολύ καλή προσπάθεια και γύρισμα του Παρρά.
83' Σέντρα του Παρρά, κεφαλιά του Ζίνι και η μπάλα φεύγει άουτ.
90' Κόρνερ Μπότου, κεφαλιά Χριστόπουλου, μεγάλη επέμβαση Κότσαρη στη δεξιά του γωνία!
90+4’ Λήξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΑΕΚ Β:
Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Χριστοφιλόπουλος (67' Χατζηκυριάκος) Λάτσι, Παρράς (86' Γεωργέας) Δημητρίου, Γερολέμου Μπότος, Κορομηλάς (60' Πανεράς) Σκόνδρας (60' Χριστόπουλος) Ζίνι.
ΑΠΟΛΛΩΝ: Κότσαρης, Λούι (78' Παπαγεωργίου) Ντομίνγκες, Πατάπης, Κοροβέσης, Φατιόν (52' Αναστασόπουλος) Μουστακόπουλος, Κουάδρα (77' Θεοχάρης) Μωραΐτης (66' Ερέρα) Σαντάτ, Περέιρα (67' Χαλίμι)

Διαιτητής: Φώτιος Ντάουλας (ΕΠΣΔΑ).
Βοηθοί: Νικόλαος Μανούρας (ΕΠΣΔΑ) Κωνσταντίνος Τσακίρης (ΕΠΣ Δράμας)
4ος: Ηλίας Κόκκορης (ΕΠΣ Αρκαδίας).

Φωτογραφικό ρεπορτάζ από τον αγώνα στον επίσημο λογαριασμό της ΠΑΕ ΑΕΚ στο Facebook