NEA \\

Super League K19: ΑΕΚ-Παναθηναϊκός 0-6 \\

NEA \\  9/3/2019
Η ομάδα Κ19 της ΑΕΚ ηττήθηκε με 6-0 από την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού στον εντός έδρας αγώνα για την 24η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League 2018-19 που πραγματοποιήθηκε στο δημοτικό γήπεδο Γαλατσίου.

Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν τρεις φορές με αντεπιθέσεις μέσα σε λίγα λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, με τον Αντριάνο Σκεντεράι (34'), τον Διονύση Σερπέζη (36') και τον Χρήστο Σέχου (40'), εξασφαλίζοντας τη νίκη.

To τελικό 6-0 υπέρ του Παναθηναϊκού διαμορφώθηκε με δύο ακόμη τέρματα του Χρήστου Σέχου, στο 54ο (εκτέλεση πέναλτι) και στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης, και ένα του Γιώργου Βαγιανίδη στο 81'. Ο Ευθύμης Χριστόπουλος είχε σουτ στο δοκάρι για την ΑΕΚ στο 67'.

Οι συνθέσεις των ομάδων
ΑΕΚ: Γκίνης, Σταμούλης, Αρβανίτης (46' Τζουανάκης), Ποζατζίδης, Μπούσης, Μπογκντάνι, Σαρδέλης, Μπότος (38' Οικονομίκος), Χριστόπουλος, Μαχαίρας (77' Κοσίδης), Γιούσης
Παναθηναϊκός: Μπότσαρης, Βαγιανίδης, Ζωγραφάκης, Σαντικάι, Σπίνος, Σκεντεράι, Σαμαράς (77' Παπαθανασίου), Σερπέζης, Σέχου (67' Σούλτσε), Αθανασακόπουλος (64' Μαυρουδής), Ζαγαρίτης

Διαιτητής: Ευστάθιος Ευθυμίου (Αθηνών)
Βοηθοί: Καραγεώργος, Καφρίτσας (Αθηνών)