MENU

NEA \\

Super League Κ15: ΑΕΚ-Απόλλων 4-0 \\

NEA \\  10/11/2019
Η ομάδα Κ15 της ΑΕΚ νίκησε 4-0 την αντίστοιχη του Απόλλωνα Σμύρνης στον εντός έδρας αγώνα για τη 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League 2019-20 που πραγματοποιήθηκε στο δημοτικό γήπεδο Γαλατσίου.

Το σκορ άνοιξε δύο λεπτά πριν το ημίχρονο (38') ο Δημήτρης Ντελής με απευθείας εκτέλεση φάουλ και ακολούθησαν άλλα τρία γκολ στο δεύτερο μέρος: στο 53' με κεφαλιά του Παναγιώτη Κοντάκη από κόρνερ του Αναστάση Κλάψα, στο 57' με σουτ του Ντελή από πάσα του Φάνη Βοργιά και στο 69' με πλασέ του Κλάψα από ασίστ του Παύλου Γκίνη.

ΑΕΚ (προπονητής Γενναίος Καραχάλιος): Γεωργιάδης, Σταματελόπουλος (70' Δημητριάδης) Κρητικός, Ζαχαρόπουλος, Τσιαχματιώτης, Ντελής, Κρουσελνίτσκι, Κλάψας (70' Μακρυνώρης) Κοντάκης, Λουκάς (41' Γκίνη) Λυμπερόπουλος (41' Βοργιάς).