ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\

ΑΕΚ - Αστέρας Τρίπολης 3-0 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  20/1/2019
Δεύτερη συνεχόμενη επιβλητική εμφάνιση για την ΑΕΚ και νίκη με 3-0 επί του Αστέρα Τρίπολης στο ΟΑΚΑ για την 17η αγωνιστική της Super League ΣΟΥΡΩΤΗ.

Η Ένωση «καθάρισε» το παιχνίδι από το πρώτο 20λεπτο, χάρη στα τέρματα των Μάρκο Λιβάια (9', μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ροντρίγκο Γκάλο), Άλεφ Σαλντάνια (11', αξιοποιώντας την κεφαλιά-πάσα του Ντμίτρο Τσιγκρίνσκι) και Έκι Πόνσε (20', το 10ο γκολ του σε 15 συμμετοχές στο πρωτάθλημα, εκτελώντας εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Πέτρος Μάνταλος από τον Χουάν Μανουέλ Μουνάφο).

Το 3-0 δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο και πλέον η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη στρέφει την προσοχή της στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον Κισσαμικό την Τετάρτη στο (17.15, πρώτος αγώνας στην Κρήτη 1-1) για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.