MENU

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\

ΑΕΚ - Παναιτωλικός 4-0 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  31/3/2019
Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση η ΑΕΚ επικράτησε με 4-0 του Παναιτωλικού στο ΟΑΚΑ για την 26η αγωνιστική της Super League ΣΟΥΡΩΤΗ.

O Μάριος Οικονόμου άνοιξε το σκορ με κοντινή κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Τάσου Μπακασέτα στο 39ο λεπτό, πετυχαίνοντας το πρώτο γκολ του με την κιτρινόμαυρη φανέλα, για να διαμορφώσει το 2-0 ο Αλέξανδρος Μαλής, σκοράροντας εις βάρος της ομάδας, μετά από ενέργεια του Βίκτωρα Κλωναρίδη στο 50'.

Η ΑΕΚ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της, με τον Αργεντινό Λούκας Μπογέ στο 82' και τον Κώστα Γαλανόπουλο ένα λεπτό αργότερα να σκοράρουν δύο πολύ όμορφα τέρματα για το τελικό 4-0 στο ΟΑΚΑ.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ ο πρώτος ημιτελικός του Κυπέλλου με αντίπαλο την Λαμία, την Τετάρτη στο ΟΑΚΑ (21.30).

Cosmote MVP του αγώνα με τον Παναιτωλικό αναδείχθηκε ο διεθνής κεντρικός αμυντικός και σκόρερ του πρώτου τέρματος της ΑΕΚ Μάριος Οικονόμου.