ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 1-1 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  3/2/2019
Χωρίς νικητή (1-1) ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ, για την 19η αγωνιστική της Super League ΣΟΥΡΩΤΗ.

Ο Ζοσέ Μαουρίτσιο άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με κοντινή κεφαλιά στο 10ο λεπτό του αγώνα, ενώ στο 32' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό φάουλ στον Νίκλας Χουλτ ο Λέο Ζαμπά.

Η Ένωση ισοφάρισε στο 74ο λεπτό για το τελικό 1-1, με ωραία κεφαλιά του Έκι Πόνσε, ο οποίος συνέχισε το εντυπωσιακό σερί σκοραρίσματός του στο πρωτάθλημα, έπειτα από υποδειγματική σέντρα του Μάρκο Λιβάια από τα δεξιά.

Την Πέμπτη (19.30) η ΑΕΚ αντιμετωπίζει τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, στον πρώτο μεταξύ τους προημιτελικό για το Κύπελλο Ελλάδας.

Cosmote MVP της αναμέτρησης με τον ΠΑΟΚ αναδείχθηκε ο Αργεντινός επιθετικός της ΑΕΚ, Έκι Πόνσε.