ΑΕΚ Β- Εθνικός 2-2 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  24/9/2022
Η ΑΕΚ Β αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τον Εθνικό σε φιλικό αγώνα προπονητικού χαρακτήρα που διεξήχθη σήμερα στο προπονητικό κέντρο της ΑΕΚ στα Σπάτα.

Ο Εθνικός προηγήθηκε στο 6ο λεπτό με πέναλτι που εκτέλεσε ο Σάμιος και η ΑΕΚ Β ισοφάρισε στο 58' με πέναλτι που εκτέλεσε ο Ευθύμης Χριστόπουλος μετά από σέντρα του Πιτιλάκου που βρήκε σε χέρι αμυνόμενου μέσα στην αντίπαλη περιοχή.

Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν ότι θα έφταναν στη νίκη με το γκολ που πέτυχε ο Δώδας στο 90' μετά από λάθος της άμυνας της ΑΕΚ Β, όμως ένα λεπτό αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν εκ νέου με πέναλτι που κέρδισε ο Σπυριδάκης και εκτέλεσε εύστοχα ο Γερολέμου

ΑΕΚ Β: Χατζηεμμανουήλ (46' Αγγελόπουλος - 80' Μαρίνης) Σταμούλης, Κάτσικας, Χριστοφιλόπουλος, Παρράς, Ρουκουνάκης (46' Πιτιλάκος) Γερολέμου, Γεωργέας (46' Σπυριδάκης), Κορομηλάς (62' Λέλεκας) Πανεράς, Ε. Χριστόπουλος (82' Νούλας).