ΑΕΚ Β-ΚΑΛΛΙΘΕΑ 0-3 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  23/4/2022
Η ΑΕΚ Β ηττήθηκε με 0-3 από την Καλλιθέα στο Σεραφείδειο, στον εξ αναβολής αγώνα της 27ης αγωνιστικής της Super League 2.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-2 στο ημίχρονο από τα γκολ του Αντονι Μουνιέ, ενώ η ΑΕΚ έχασε και τον Γιώργο Μουστακόπουλο στο 45' με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ενα ακόμα γκολ στο 56' με τον Ορέστη Τσιντώνη διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Έναρξη του ματς.
2’ Μετά από φάση διαρκείας, ο Ραντόνια έκανε έπιασε  δυνατό αριστερό σουτ μέσα από την περιοχή, όμως ο Στρέζος απέκρουσε εντυπωσιακά!
4’ Ο Μουστακόπουλος δοκίμασε σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το τέρμα.
12’ Μεγάλη επέμβαση του Χατζηεμμανουήλ σε κοντινό πλασέ του Μάλτσι!
14’ Σουτ του Τσιντώνη από τα όρια της περιοχής, ο Χατζηεμμανουήλ απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ.
38’ Το 0-1 για την Καλλιθέα με κοντινή προβολή του Μουνιέ μετά από σέντρα του Μάλτσι από τα αριστερά.
42’ Ο Μανθάτης μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή και πάσαρε στον Μουνιέ που με σουτ έκανε το 0-2.
45’ Αποβολή του Γιώργου Μουστακόπουλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα
45+2' Λήξη πρώτου μέρους.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
56’ Ο Μάλτσι κλέβει την μπάλα και παίζει κάθετα στον Τσιντώνη που με πλασέ κάνει το 0-3.
75' Καλό συρτό σουτ του Γκαρσία έξω από την περιοχή φεύγει άουτ.
90+3' Λήξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΚ Β: Χατζηεμμανουήλ, Ραντόνια, Λάτσι (46' Μπούσης) Κορνέζος, Μιτάι (66' Παρράς) Μπάμπης (78' Ρουκουνάκης) Μουστακόπουλος, Γκαρσία, Γερολέμου, Γιούσης (66' Ε. Χριστόπουλος) Κοσίδης (78' Ιατρούδης).
ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Στρέζος, Ρώσση, Τσιντώνης (68' Βογιατζής) Μπουλούλης (77' Ντεμέτριους) Χατζηδίμπας, Βασιλούδης, Σαντάνα (68' Χασανμπέγκοβιτς) Μουνιέ (60' Νάτσης) Κυνηγόπουλος (77' Κωστίκα) Μανθάτης, Μάλτσι

Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (ΕΠΣ Αρκαδίας)
Βοηθοί: Αγγελος Κολλιάκος (ΕΠΣ Αθηνών) Τιμολέων Γεωργακόπουλος (ΕΠΣ Πειραιά)
4ος: Αγγελος Μπακογιάννης (ΕΠΣ Αθηνών)