MENU

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\

ΑΕΚ Β-ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ 1-0 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  30/11/2023
Η ΑΕΚ Β νίκησε 1-0 τον  Καμπανιακό σε εξ αναβολής αγώνα της 9ης αγωνιστικής της Super League 2 που διεξήχθη στο Σεραφείδειο.

Ο Ζίνι πέτυχε το πρώτο του γκολ σε επίσημο αγώνα με την ΑΕΚ Β αξιοποιώντας στο 35' το πέναλτι που είχε κερδίσει ο Στέφανος Κάτσικας, όταν ανατράπηκε από τον Προσκυνητόπουλο σε ένα «μπάσιμο» από τα δεξιά στην περιοχή του Καμπανιακού. Η ΑΕΚ Β δεν απειλήθηκε, ενώ θα μπορούσε να έχει σκοράρει τουλάχιστον μια φορά ακόμα. Επιστροφή στις νίκες μετά το 3-0 επί της Λάρισας τη δεύτερη αγωνιστική.

Η εξέλιξη του αγώνα
1' Έναρξη της αναμέτρησης
29' Κίτρινη κάρτα στον Φροσύνη.
32' Κόρνερ του Λαμαράνα, δυνατό άλμα και κεφαλιά του Ζίνι λίγο άουτ!
33' Κίτρινη κάρτα στον Φοφανά.
34' Πέναλτι για την ΑΕΚ Β σε ανατροπή του Κάτσικα από τον Προσκυνητόπουλο
35' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ Β! Ο Ζίνι ευστοχεί στο πέναλτι και κάνει το 1-0!
40' Κίτρινη κάρτα στον Γαρύφαλο.
45+1' Καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ Β με το σουτ του Κοντορούχα από καλή θέση, μετά την πάσα του Ζίνι, που φεύγει άουτ.
45+2' Κίτρινη κάρτα στον Πόζογλου.
45+2’ Λήξη πρώτου ημιχρόνου, ΑΕΚ Β-Καμπανιακός 1-0.
46' Έναρξη δεύτερου μέρους.

90+4' Κίτρινη κάρτα στον Θεοχάρη.
90+6’ Λήξη αγώνα ΑΕΚ Β-Καμπανιακός 1-0.