ΑΕΚ Β - ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ 2-1 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  20/11/2021
Τη νικηφόρο πορεία της στο πρωτάθλημα της Super League 2 συνέχισε η ΑΕΚ Β, καθώς επιβλήθηκε του Καραϊσκάκη Άρτας με 2-1 στο παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής της Super League 2 2021-22, που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Σπάτων «Δημήτρης Δημητρίου».

Τα γκολ της νίκης για την ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου πέτυχαν ο Γιώργος Κορνέζος στο 29' και ο Μιχάλης Κοσίδης στο 74', ενώ για τους φιλοξενούμενους μείωσε το σκορ ο Ναζίμ στο 80'.

Η εξέλιξη του αγώνα:

1' Έναρξη του ματς.
12' Σέντρα του Γιούση από δεξιά, ο Κοσίδης πήρε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
13' Ο Μιτάι έκανε ωραία ενέργεια και γύρισμα από αριστερά, προ του τέρματος ο Κοσίδης έβαλε το πόδι του, όμως η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Χουάντερσον!
18' Ο Γιούσης μπήκε στην περιοχή από αριστερά, έκανε το σουτ, αλλά ο Χουάντερσον απέκρουσε με υπερένταση.
19' Σέντρα του Σταμούλη από δεξιά, ο Χριστόπουλος πήρε την κεφαλιά στην καρδιά της περιοχής, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
28' Ο Μιτάι εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ από κοντινή απόσταση, ο Χουάντερσον πραγματοποίησε εξαιρετική απόκρουση στην δεξιά του γωνία.
29' Ο Γιούσης εκτέλεσε κόρνερ, ο Κορνέζος με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0!!!
31' Ο Χριστόπουλος μπήκε στην περιοχή από δεξιά, έκανε το συρτό σουτ, αλλά ο Χουάντερσον απέκρουσε στη γωνία του!
32' Ο Μουστακόπουλος βγήκε τετ α τετ, έκανε το πλασέ, όμως ο Χουάντερσον μπλόκαρε!
45+1' Λήξη πρώτου μέρους.

46' Έναρξη δεύτερου μέρους.
60' Ο Γιούσης εκτέλεσε κόρνερ από αριστερά δίνοντας στη μπάλα πορεία προς την εστία, όμως ο Χουάντερσον απέκρουσε εκ νέου σε κόρνερ!
74' Ο Γούσης κέρδισε πέναλτι, ο Κοσίδης το εκτέλεσε εύστοχα και έκανε το 2-0!!!
80' Ο Ναζίμ με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-1.
89' Ο Γερολέμου εκτέλεσε φάουλ από καλή θέση, ο Χουάντερσον απέκρουσε.
90+3' Λήξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΚ: Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Λάτσι, Κορνέζος, Μιτάι, Μπάμπης (65' Ρουκουνάκης), Σαμπανάτζοβιτς, Γιούσης (79' Παρράς), Μουστακόπουλος (88' Γερολέμου), Χριστόπουλος (65' Γκαρσία), Κοσίδης (79' Ιατρούδης).
Προπονητής: Σωκράτης Οφρυδόπουλος

ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ: Χουάντερσον, Τάμπας, Φετεινίδης, Κλιγγόπουλος, Μπεκατώρος, Δερμιτζάκης (67' Ρουμπανγκούγκα), Ρούνεϊ, Ντοναλντόνι (67' Γαλεάδης), Σταματής, Ναζίμ, Βαφειάδης.
Προπονητής: Ντράγκαν Ντζουκάνοβιτς

Διαιτητής: Πέτρος Τσαγκαράκης (ΕΠΣ Χανίων).
Βοηθοί: Αντώνης Αναστασάκης (ΕΠΣ Χανίων), Μιχαήλ Κακαφώνης (ΕΠΣ Αχαϊας).
4ος: Δημήτρης Ψυχούλας (ΕΠΣ Βοιωτίας).

Φωτογραφικό ρεπορτάζ από τη νίκη της ΑΕΚ Β, στον επίσημο λογαριασμό της ΠΑΕ ΑΕΚ στο Facebook