ΑΕΚ Β - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β 0-1 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  16/2/2022
Η ΑΕΚ Β γνώρισε την ήττα με 1-0 από τον Παναθηναϊκό Β, σε αγώνα της 19ης αγωνιστικής της Super League 2, ο οποίος διεξήχθη στο ΟΑΚΑ.

Η Ένωση ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ωστόσο δεν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα, σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους, για τους οποίους αποδείχθηκε αρκετό το γκολ του Θοδωρή Τσιριγώτη στο 78', στην μοναδική φάση αξιώσεων που είχαν στο ματς.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Έναρξη του ματς.
14’ Ο Γιούσης έκανε μια προσπάθεια έξω από την περιοχή, δοκίμασε και το σουτ, αλλά ο Χριστογεώργος έπεσε σωστά στη γωνία του και μπλόκαρε.
16’ Έπειτα από βαθιά μπαλιά, ο Κοσίδης έκανε από κοντά την κεφαλιά, όμως ο Χριστογεώργος είχε και πάλι σωστή τοποθέτηση.
28’ Ο Γκαρσία πήρε τη μπάλα, προχώρησε προς την περιοχή, έκανε ένα δυνατό σουτ, αλλά αυτό πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δεξιό δοκάρι!
38’ Ο Ραντόνια έκανε ωραία σέντρα από δεξιά, αλλά ο Κοσίδης προ του τέρματος δεν κατάφερε να πάρει την κεφαλιά όπως θα ήθελε!
44’ Δυνατό σουτ του Μουστακόπουλου έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Χριστογεώργος.
Λήξη πρώτου μέρους.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
49’ Ο Γιούσης έκανε ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, όμως ο Χριστογεώργος μπλόκαρε.
56’ Καλό σουτ του Ρουκουνάκη με το αριστερό έξω από την περιοχή, ο Χριστογεώργος μπλόκαρε με υπερένταση στη γωνία του.
65’ Σουτ του Γιούση λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.
72’ Ο Γιούσης έκανε σέντρα από αριστερά, ο Γκαρσία πήρε την κεφαλιά στην καρδιά της περιοχής, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ!
77’ Ο Ρουκουνάκης έκλεψε τη μπάλα, έκανε και το σουτ έξω από την περιοχή, αλλά ο Χριστογεώργος μπλόκαρε.
78’ Ο Τσιριγώτης με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.
84’ Ο Γιούσης έκανε ένα δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα τράνταξε το αριστερό δοκάρι του Χριστογεώργου!
90+3’ Έπειτα από φάση διαρκείας ο Ραντόνια πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, αλλά ο Θεοχάρης απέκρουσε με το κεφάλι προ του τέρματος!
90+3' Λήξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΚ Β: Χατζηεμμανουήλ, Ραντόνια, Κορνέζος, Γιαννούτσος, Μιτάι, Μπάμπης (32' λ.τ. Ρουκουνάκης), Μουστακόπουλος (86' Γκολφίνος), Τζ. Γκαρσία (76' λ.τ. Κορομηλάς), Γερολέμου (46' λ.τ. Χριστόπουλος Ευθ.), Γιούσης, Κοσίδης.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β: Χριστογεώργος, Θεοχάρης, Ρόμπι, Αντωνίου, Μαρτίνης, Ηλιάδης, Αθανασακόπουλος, Κρυπαράκος (70' Καρβούνης), Σερπέζης (70' Καράμπας), Σαρδέλης (86' Κούτσιας), Μαραθιωνίτης (59' Τσιριγώτης).

Διαιτητής: Ανδρέας Γκάμαρης (ΕΠΣ Αθηνών)
Βοηθοί: Χρήστος Πλάκας (ΕΠΣΔΑ) Αθανάσιος Μποζατζίδης (ΕΠΣ Μακεδονίας)
4ος: Γρηγόριος Ρηγόπουλος  (ΕΠΣ Ηλείας)