ΑΕΚ-ΒΟΛΟΣ 1-2 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  30/1/2022
Η ΑΕΚ ηττήθηκε με σκορ 1-2 από τον Βόλο ΝΠΣ στο ΟΑΚΑ για την 20η αγωνιστική της Super League Interwetten 2021-22.

H AEK κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Σέρχιο Αραούχο από τον Εμιλιάνο Πουρίτα, όμως ο Στίβεν Τσούμπερ εκτέλεσε ψηλά άουτ στο 9'. Ακολούθησε ένα δοκάρι για την ΑΕΚ στο 12' μετά από ανάποδο ψαλίδι του Αραούχο και στο 16' ο Βόλος προηγήθηκε με τον Τομ Φαν Βέερτ. Η ΑΕΚ πίεσε και έφτασε στην ισοφάριση στο 20' με σουτ του Αραούχο από ασίστ του Νταμιάν Σιμάνσκι, ενώ έχασε μεγάλες ευκαιρίες για δεύτερο γκολ πριν το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος ο Βόλος κέρδισε πέναλτι μετά από παρέμβαση του VAR σε μαρκάρισμα του Γιώργου Τζαβέλλα στον Τάσο Τσοκάνη και ο Φαν Βέερτ έκανε από τη βούλα το 1-2 στο 85'. Ενα λεπτό μετά αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη.