ΑΕΛ - ΑΕΚ 0-0 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  16/12/2018
Χωρίς σκορ και νικητή (0-0) ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα στην ΑΕΛ και την ΑΕΚ στην Λάρισα για την 14η αγωνιστική της Super League ΣΟΥΡΩΤΗ.

Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με μακρινό σουτ του Κενάν Μπαργκάν στο 34ο λεπτό και ένα πλασέ του ίδιου ποδοσφαιριστή στις καθυστερήσεις του αγώνα, με τον Μάριο Οικονόμου να διώχνει την μπάλα πάνω στη γραμμή της εστίας, ενώ η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη θα μπορούσε να σκοράρει με τον Λούκας Μπογέ (35'), τον Βίκτωρα Κλωναρίδη (37'), τον Έκι Πόνσε (50') και τον Ροντρίγκο Γκάλο (85'), με το 0-0 όμως να παραμένει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Πραξιτέλη Ζαχαριάδη.

Η επόμενη αγωνιστική υποχρέωση των πρωταθλητών Ελλάδας είναι επίσης στην Θεσσαλία, το μεσημέρι της Πέμπτης (15.00) απέναντι στον Βόλο ΝΠΣ, για την τρίτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας.