ΑΙΓΑΛΕΩ-ΑΕΚ Β 1-1 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  2/4/2022
H ΑΕΚ Β αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με το Αιγάλεω σε παιχνίδι της 28ης αγωνιστικής της Super League 2, που διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Αιγάλεω "Σταύρος Μαυροθαλασσίτης".

Η δεύτερη ομάδα της Ένωσης ήταν αυτή που κατάφερε να προηγηθεί στο 50' με μια ωραία ομαδική ενέργεια που κατέληξε σε εύστοχη προβολή του Μιχάλη Κοσίδη, όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 87' με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ηλία Τσιλιγκίρη.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Έναρξη του ματς.
18’ Πρώτο σουτ στο παιχνίδι από τον Αρναρέλλη, ωστόσο ήταν εντελώς άστοχο.
30’ Ο Αρναρέλλης μπήκε με τη μπάλα στην περιοχή, έκανε και το σουτ, αλλά ο Χατζηεμμανουήλ έπεσε σωστά στη γωνία του και μπλόκαρε.
36’ Ο Αρναρέλλης μπήκε και πάλι στην περιοχή από αριστερά, έκανε το διαγώνιο σουτ, αλλά ο Χατζηεμμανουήλ με τα πόδια έδιωξε σε κόρνερ.
37’ Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ ο Τσίτσαρης πήρε την κεφαλιά, ο Καλύβας στο δεύτερο δοκάρι έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και πέρασε άουτ!
42’ Σέντρα του Μπούση, ο Κοσίδης έπιασε μια κεφαλιά, αλλά ο Σικαλιάς με καλή τοποθέτηση μπλόκαρε.
45+2' Λήξη πρώτου μέρους.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
49’ Ο Μπαρμπαρούσης εκμεταλλεύτηκε για ολιγωρία της άμυνας της ΑΕΚ για να βγει σε θέση τετ α τετ, όμως το πλασέ του πέρασε άουτ.
50’ Ο Γιούσης βρήκε τον Μπούση από αριστερά, αυτός έκανε το γύρισμα και ο Κοσίδης με προβολή έκανε το 0-1!!!
56’ Ο Αρναρέλλης αφύλακτος από δεξιά μέσα στην περιοχή της ΑΕΚ έκανε το διαγώνιο σουτ, αλλά ο Χατζηεμμανουήλ απέκρουσε και πάλι!
65’ Ωραία σέντρα του Μπούση από αριστερά, ο Κοσίδης δεν πρόλαβε προ του τέρματος να πιάσει την κεφαλιά.
71’ Ο Τριμμάτης μέσα από την περιοχή έκανε το διαγώνιο σουτ, ο Χατζηεμμανουήλ απέκρουσε με τα πόδια.
87’ Ο Τσιλιγκίρης εκτέλεσε δυνατά ένα φάουλ από αριστερά, η μπάλα πέρασε απ’ όλους και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-1.
88’ Ο Γιούσης έκανε ένα καλό σουτ έξω από την περιοχή, ο Σικαλιάς απέκρουσε με υπερένταση σε κόρνερ!
90+3’ Ο Γιαννούτσος έκανε σέντρα από αριστερά, ο Γιούσης έπιασε με τη μία το σουτ στο δεύτερο δοκάρι, όμως η μπάλα κόντραρε στον Ανδρέου και πέρασε κόρνερ!
90+4' Λήξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΙΓΑΛΕΩ: Σικαλιάς, Παπουτσογιαννόπουλος, Αναστασίου, Παπανικόλας, Καλύβας, Λάσκαρης, Πιαστόπουλος (60' Χοτζάλλι), Τσίτσαρης (81' Τσιλιγκίρης), Σταματάκης (60' Τριμμάτρης), Αρναρέλλης (90' Ανδρέπου), Μπαρμπαρούσης.

ΑΕΚ: Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Γιαννούτσος, Λάτσι (65΄Κορνέζος), Μπούσης (73' Παρράς), Μουστακόπουλος, Μπάμπης, Γιούσης, Γερολέμου (83' Αρβανίτης), Χριστόπουλος Ευθ. (65' Γκαρσία), Κοσίδης (83' Γκολφίνος).

Διαιτητής:Αγγελος Μπακογιάννης (ΕΠΣ Αθηνών)
Βοηθοί: Θεόδωρος Γουρνιάς (ΕΠΣΑΝΑ) Χρήστος Νικολάου (ΕΠΣ Αθηνών)
4ος: Βασίλης Στάμος (ΕΠΣ Ηλείας)

Φωτογραφικό ρεπορτάζ από τον αγώνα της ΑΕΚ Β, στον επίσημο λογαριασμό της ΠΑΕ ΑΕΚ στο Facebook