ΑΙΓΑΛΕΩ - ΑΕΚ Β 1-1 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  20/11/2022
Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν η ΑΕΚ Β και το Αιγάλεω, σε παιχνίδι για την 3η αγωνιστική της Super League 2 που διεξήχθη το απόγευμα της Κυριακής στο γήπεδο «Σταύρος Μαυροθαλασσίτης».

Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου είχε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα στο πρώτο μέρος του και κατάφερε να προηγηθεί στο 42’ με κοντινό πλασέ του Μιχάλη Κοσίδη. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν και βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης στο 59’ με σουτ του Γιάννη Μπαστιάνου, με την ομάδα μας να δημιουργεί στη συνέχεια κάποιες σημαντικές ευκαιρίες, αλλά να μην καταφέρνει να σκοράρει.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

1’ Έναρξη του αγώνα.
6’ Ο Μπούσης έκανε ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, ο Χατζηεμμανουήλ έπεσε στη γωνία του και μπλόκαρε.
12’ Ο Μουστακόπουλος εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ από αριστερά, ο Σικαλιάς μπλόκαρε.
19’ Ο Μαχαίρας έκανε γύρισμα από αριστερά, αλλά ο Σικαλιάς πρόλαβε να πέσει στα πόδια του Κοσίδη και να διώξει σε κόρνερ.
20’ Ο Χριστόπουλος έκανε ένα σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ!
23’ Ο Μουστακόπουλος σούταρε από καλή θέση στα όρια της περιοχής, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ!
26’ Ο Μαχαίρας εκτέλεσε κόρνερ, ο Χριστόπουλος έπιασε με τη μία το πλασέ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δεξιό δοκάρι του Σικαλιά!
28’ Έπειτα από γρήγορη αντεπίθεση, ο Τσιλιγκίρης έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, ο Χατζηεμμανουήλ απέκρουσε και σε δεύτερο χρόνο μπλόκαρε.
42’ Έπειτα από φάση διαρκείας η μπάλα έφτασε στον Κοσίδη μέσα στην μικρή περιοχή κι αυτός με πλασέ την έστειλε τα δίχτυα για το 0-1!!!
45+1’ Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

46’ Έναρξη δευτέρου μέρους.
59’ Ο Μπαστιάνος με εντυπωσιακό βολέ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε για το Αιγάλεω (1-1).
62’ Ο Μπαστιάνος υποδέχθηκε μια βαθιά μπαλιά, έκανε το πλασέ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Χατζηεμμανουήλ απέκρουσε σε κόρνερ.
76’ Ο Γκολφίνος έκανε ένα διαγώνιο σουτ από αριστερά μέσα στην περιοχή, η μπάλα κόντραρε και πέρασε λίγο άουτ!
78’ Ο Μαχαίρας εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ από καλή θέση, ο Σικαλιάς απέκρουσε εντυπωσιακά στο αριστερό του «Γ», διώχνοντας σε κόρνερ!
85’ Ο Μαχαίρας δοκίμασε ένα διαγώνιο σουτ από δεξιά, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το τέρμα του Σικαλιά.
90+5’ Λήξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Αιγάλεω: Σικαλιάς, Χοτζάλι, Μπούσης (81’ Πεχλιβανόπουλος), Φουρλάνος, Παπανικόλας, Πιαστόπουλος (51’ Σταματάκης), Βλαχομήτρος (58’ Δημούτσος), Τσίτσαρης, Κόλλας, Τσιλιγκίρης, Μπαστιάνος.
ΑΕΚ Β:
Χατζηεμμανουήλ, Κάτσικας, Ντάικο, Ραντόνια (67’ Ρουκουνάκης), Σταμούλης, Γερολέμου (75’ Σκόνδρας), Μουστακόπουλος, Παρράς, Χριστόπουλος Ε., Μαχαίρας, Κοσίδης (75’ Γκολφίνος).

Διαιτητής: Γιώργος Τακίδης (ΕΠΣ Κιλκίς)
Βοηθοί: Νίκος Τριαντάφυλλος (ΕΠΣ Κορίνθου) Παναγιώτης Σπηλιώτης (ΕΠΣ Κορίνθου)
4ος: Στέφανος Ξηρογιάννης (ΕΠΣ Βοιωτίας)

Φωτογραφικό ρεπορτάζ από τον αγώνα στον επίσημο λογαριασμό της ΠΑΕ ΑΕΚ στο Facebook