ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ-ΑΕΚ 3-4 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  13/12/2020
Η ΑΕΚ νίκησε 4-3 τον Απόλλωνα Σμύρνης στο γήπεδο «Γ. Καμάρας» στη Ριζούπολη στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League Interwetten 2020-21.

Ηταν ένας συναρπαστικός αγώνας, στον οποίον η ΑΕΚ προηγήθηκε με 1-3 στο ημίχρονο με δύο γκολ του Καρίμ Ανσαριφάρντ κι ένα του Λιβάι Γκαρσία με απευθείας κόρνερ! Ο Απόλλων είχε καταφέρει σε δύο περιπτώσεις να επιστρέψει στο ματς, με τον Μαρκ Φερνάντεζ που μείωσε σε 1-2 και με τον Σάββα Τσαμπούρη που μείωσε σε 2-3, όμως ήρθε το 2-4 του Νέλσον Ολιβέιρα λίγο πριν το τέλος και «κλείδωσε» τη νίκη για την ΑΕΚ. Το γκολ του Δήμου Μπαξεβανίδη με νέα κεφαλιά στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό σκορ.