ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ - ΑΕΚ Β 1-1 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  5/3/2022
Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν ΑΕΚ Β και Αστέρας Βλαχιώτη σε παιχνίδι της 22ης αγωνιστικής της Super League 2, το οποίο διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης.

Η ομάδα του Νίκου Παναγιωτάρα, στο ντεμπούτο του στον πάγκο της ΑΕΚ Β, άνοιξε το σκορ στο 35' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χρήστου Γιούση, ωστόσο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στην εκπνοή με πλασέ του Τζόναθαν Φλένσμποργκ.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Έναρξη του ματς.
4’ Ο Γιούσης εκτέλεσε κόρνερ, ο Λάτσι πήρε την κεφαλιά, όμως η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ιωαννίδη!
16’ Ο Γιούσης έκανες μια σέντρα από αριστερά, ο Λάτσι πήρε και πάλι την κεφαλιά, ωστόσο η μπάλα πέρασε άουτ.
17’ Ο Μπάτροβιτς βρέθηκε απέναντι από τον Θεοχάρη, έκανε το πλασέ, όμως ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ απέκρουσε εντυπωσιακά.
21’ Ο Γκαρσία δοκίμασε ένα σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
31’ Ο Γιούσης εκτέλεσε έξυπνα ένα κόρνερ συρτά στο ύψος του πέναλτι, ο Γερολέμου έκανε με τη μία το σουτ, όμως η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ!
35’ Ο Γιούσης κέρδισε πέναλτι και αναλαμβάνοντας ο ίδιος την εκτέλεση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1!!!
45’ Ο Μουστακόπουλος έκανε ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, ο Ιωαννίδης απέκρουσε με υπερένταση!
45+3' Λήξη πρώτου μέρους.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
50’ Ο Πολ Ουρτάδο έκανε ένα δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, όμως ο Θεοχάρης έπεσε στη γωνία του και έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ!
62’ Ο Φλένσμποργκ έκανε πλασέ μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Θεοχάρης.
75’ Ο Τσίπρας μπήκε μέσα στην περιοχή, έκανε το πλασέ, όμως ο Θεοχάρης απέκρουσε με τα πόδια σε κόρνερ.
90’ Ο Φλένσμποργκ με πλασέ μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.
90+5' Λήξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ: Ιωαννίδης, Αναστασόπουλος, Πεχλιβανόπουλος, Λάμτσε, Φουρλάνος, Μαϊσουράτζε, Πολ Ουρτάδο (60' Μπούζας), Σοκολάροφ (78' Ζαϊμι), Τσίπρας, Καπούτα Φερέιρα (60' Φλένσμποργκ), Μπάτροβιτς (78' Παπουλής).

ΑΕΚ Β: Θεοχάρης, Ραντόνια, Αρβανίτης, Λάτσι, Γιαννούτσος, Γερολέμου, Μουστακόπουλος (72' Ρουκουνάκης), Τζ. Γκαρσία (72' Παρράς), Γιούσης (89' Μπούσης), Μιτάι, Κοσίδης (66' Ιατρούδης).

Διαιτητής: Χρήστος Κρασαγάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)
Βοηθοί: Αντώνης Μαυραντωνάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου) Αντώνης Δασκαλάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)
4ος: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης (ΕΠΣ Ηπείρου)