MENU

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\

ΧΑΝΙΑ-ΑΕΚ Β 2-1 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  12/3/2022
Η ΑΕΚ Β γνώρισε την ήττα από τα Χανιά με 2-1, στον αγώνα της 24ης αγωνιστικής της Super League 2, ο οποίος διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Περιβολίων.

Η ομάδα του Νίκου Παναγιωτάρα είχε καλές στιγμές στο παιχνίδι και τελικά προηγήθηκε στο 49' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χρήστου Γιούση, όμως η εικόνα του ματς άλλαξε πλήρως έπειτα από την αποβολή του Ζίγκα Λάτσι στο 61', με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν δύο γκολ, με τον Κολλά στο 80' και τον Τριανταφυλλάκο στην εκπνοή.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Έναρξη του ματς.
6’ Ο Βάρκας δοκίμασε ένα σουτ, όμως ο Γκίνης απέκρουσε.
14’ Ο Κοσίδης έκανε σουτ μέσα από την περιοχή, όμως η μπάλα πήγε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων!
20’ Ο Κοσίδης έκανε την πάσα, ο Γιούσης έπιασε το σουτ, αλλά δεν βρήκε στόχο.
32’ Σουτ του Σταμούλη, ο Κουτζαβασίλης με σωστή τοποθέτηση μπλόκαρε.
35’ Ο Κόλα βγήκε τετ α τετ, έκανε το σουτ, αλλά ο Γκίνης κατάφερε να αποκρούσει εντυπωσιακά σε κόρνερ.
37’ Ο Γιούσης έκανε σουτ, ο Κουτζαβασίλης απέκρουσε με υπερένταση και το πλασέ του Μπούση σε δεύτερο χρόνο πέρασε άουτ!
42’ Ο Μουστακόπουλος εκτέλεσε φάουλ, ο Γιούσης πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Κουτζαβασίλης απέκρουσε.
45+2' Λήξη πρώτου μέρους.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
49’ Ο Γερολέμου κέρδισε πέναλτι και ο Γιούσης το εκτέλεσε εύστοχα για το 0-1!!!
5
5’ Ο Φόμπι έκανε σέντρα ο Βασιλόγιαννης πήρε την κεφαλιά και ο Γκίνης απέκρουσε εντυπωσιακά.
61’ Ο Ζίγκα Λάτσι (που είχε αντικρίσει κίτρινη κάρτα μόλις στο 12’) είδε την δεύτερη κίτρινη – κόκκινη για μαρκάρισμα.
71’ Έπειτα από κεφαλιά – πάσα του Βάρκα ο Βασιλόγιαννης έκανε το σουτ, αλλά ο Αρβανίτης κατάφερε να διώξει με τάκλιν τη μπάλα πριν περάσει τη γραμμή του τέρματος.
77’ Ο Παναγιωτούδης έκανε σέντρα, ο Τριανταφυλλάκος έπιασε την κεφαλιά, ο Αρβανίτης και πάλι απομάκρυνε με το κεφάλι.
80’ Ο Βάρκας έστρωσε τη μπάλα στον Κολλά και αυτός με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-1.
82’ Λάθος διώξιμο του Ζιούλη, ο Μπάμπης έκανε το σουτ, αλλά ο Κουτζαβασίλης μπλόκαρε.
90+2’ Ο Καψάλης έκανε ένα γύρισμα μέσα στην περιοχή και ο Τριανταφυλλάκος με πλασέ έκανε το 2-1.
90+6' Λήξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΧΑΝΙΑ: Κουτζαβασίλης, Φόμπι (81' Καψάλης), Ζιούλης, Παντεκίδης, Κογιέτε (70' Καμαρά), Παναγιωτούδης, Κάρλος (81' Βασιλακάκης), Βάρκας, Τριανταφυλλάκος, Βασιλόγιαννης, Κόλα (58' Κολλάς).

ΑΕΚ Β: Γκίνης, Σταμούλης, Λάτσι, Γιαννούτσος, Μπούσης (78΄Παρράς), Μπάμπης, Μουστακόπουλος, Γιούσης (78' Γκαρσία), Γερολέμου (66΄Αρβανίτης), Μιτάι, Κοσίδης (70' Χριστόπουλος Ευθ.).

Διαιτητής: Παναγιώτης Κάδδας (ΕΠΣ Αχαϊας)
Βοηθοί: Σπήλιος Οικονόμου (ΕΠΣ Αχαϊας) Δημήτρης Κύριος (ΕΠΣ Αρκαδίας)
4ος: Γιώργος Πατεμτζής  (ΕΠΣ Ηρακλείου)