ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\

Λαμία - ΑΕΚ 2-2 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  14/4/2019
Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στην Λαμία και την ΑΕΚ (2-2) για την 28η αγωνιστική της Super League ΣΟΥΡΩΤΗ.

Ο Πέτρος Μάνταλος άνοιξε το σκορ για την Ένωση στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης με δεξί πλασέ μετά από ωραία ενέργεια του Τάσου Μπακασέτα, για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι 30 λεπτά αργότερα, χάρη σε μια λανθασμένη υπόδειξη πέναλτι του διαιτητή Μανώλη Σκουλά σε επαφή του Μπακασέτα με τον Μπεχαράνο, με τον Χερόνιμο Μπαράλες να το εκτελεί εύστοχα.

Ο Μπαράλες έδωσε προβάδισμα στην Λαμία στο 53', με μονοκόμματο δεξί βολέ μέσα από την περιοχή του Βασίλη Μπάρκα, για να διαμορφώσει το τελικό 2-2 στο 67ο λεπτό ο Λούκας Μπογέ, σκοράροντας αμέσως έπειτα από την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο και για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι πρωταθλήματος.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ το τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι της σεζόν 2018-19, με αντίπαλο την ΑΕΛ την Κυριακή (19.00) στο ΟΑΚΑ.