MENU

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΑΕΚ Β 2-0 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  29/8/2021
Η ΑΕΚ Β ηττήθηκε με 2-0 από τη Νίκη Βόλου στον δεύτερο φιλικό αγώνα προετοιμασίας στο ΕΑΚ Βόλου.

Απέναντι σε μια πολύ πιο έμπειρη ομάδα, η νεανική και με πολλές απουσίες ΑΕΚ Β (χωρίς τους Ευθ. Χριστόπουλο, Τζούντα Γκαρσία, Αρβανίτη, Τσιόκρη) βρέθηκε να χάνει νωρίς με 2-0. Η Νίκη σκόραρε στο πρώτο λεπτό με κεφαλιά του Κάσσου και έφτασε και σε δεύτερο γκολ στο 16' με κοντινό σουτ του Γκαρσία. Λίγο πριν το ημίχρονο αποχώρησε τραυματίας ο Γιώργος Γιαννούτσος.

Η ΑΕΚ Β αντέδρασε και προσπάθησε να ισορροπήσει το παιχνίδι και θα μπορούσε να έχει σκοράρει σε τουλάχιστον δύο περιπτώσεις, με πιο χαρακτηριστική το δοκάρι του Αποστόλη Χριστόπουλου στο 56'.