Ολυμπιακός - ΑΕΚ 4-1 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  17/2/2019
Σκοράροντας τέσσερις φορές στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός επικράτησε με 4-1 της ΑΕΚ για την 21η αγωνιστική της Super League ΣΟΥΡΩΤΗ.

H ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ ήταν ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο και δικαίως προηγήθηκε με το 14ο γκολ του Έκι Πόνσε σε 19 συμμετοχές στο πρωτάθλημα, ένα κοντινό πλασέ με το δεξί έπειτα από ενέργεια του Βίκτωρα Κλωναρίδη από τα δεξιά στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ έχασε ευκαιρίες για να διευρύνει το προβάδισμά της.

Ο Ολυμπιακός πήρε τελικά τη νίκη με 4-1 στο ντέρμπι του «Γ. Καραϊσκάκης» χάρη στα τέρματα των Μαντί Καμαρά (50'), Κώστα Φορτούνη (72', 87') και Αχμέντ Χασάν (87') στο δεύτερο ημίχρονο.