MENU

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\

Πανιώνιος - ΑΕΚ 0-2 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  26/1/2019
Τέταρτη συνεχόμενη νίκη στις εγχώριες διοργανώσεις για την ΑΕΚ, με 2-0 επί του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη για την 18η αγωνιστική της Super League ΣΟΥΡΩΤΗ.

Το πρώτο γκολ της Ένωσης σημείωσε στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης ο αρχηγός της, Πέτρος Μάνταλος, με δεξί πλασέ μέσα από την αντίπαλη περιοχή έπειτα από ωραία συνεργασία με τον Έκι Πόνσε, ο οποίος και σφράγισε την κιτρινόμαυρη νίκη με το 11ο τέρμα του σε 16 συμμετοχές στο φετινό πρωτάθλημα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη το παιχνίδι με τον Λεβαδειακό στο ΟΑΚΑ την Τετάρτη (17.15), για την αναβληθείσα 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος.