NEA \\

Πρόκριση στο Final 4 και για την Κ15 της ΑΕΚ \\

NEA \\  26/2/2022
Η ομάδα Κ15 της ΑΕΚ νίκησε 3-1 την αντίστοιχη του ΟΦΗ σε αγώνα της 14ης και τελευταίας αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League 2021-22 στο δημοτικό γήπεδο Γαλατσίου και προκρίθηκε στο Final 4 της διοργάνωσης ως τέταρτη της βαθμολογίας της κανονικής περιόδου. Στον ημιτελικό θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε στο 7' με κεφαλιά του Σταύρου Ψυρόπουλου μετά από κόρνερ του Πέτρου Κολοκοτρώνη και ο ΟΦΗ απάντησε στο δεύτερο λεπτό του β' ημιχρόνου με τον Πατραμάνη. Η ΑΕΚ, όμως, ανέκτησε αμέσως το προβάδισμα με σουτ του Κολοκοτρώνη στο 47' και έκανε και το 3-1 στο 62' με κεφαλιά του Γιάννη Σαρρή μετά από εκτέλεση φάουλ του Ιάσονα Ψυχογιού.

ΑΕΚ (Ιβάν Νεντέλκοβιτς): Παπαβασιλείου, Αρνίδης, Ψυρόπουλος, Παλαιολόγος, Μαρκόπουλος (41' Παναγιωτόπουλος) Ντάνι (65' Πασακυριάκος) Σαχινίδης (62' Λάμπρου) Ψυχογιός (65' Κοσιάβελος) Σαρρής, Κολοκοτρώνης, Πεχλιβανίδης (62' Τσουραμάνης).

Φωτογραφικό ρεπορτάζ από τον αγώνα στον επίσημο λογαριασμό της Ακαδημίας της ΠΑΕ ΑΕΚ στο Facebook