NEA \\

Super League K15: ΑΕΚ-Πανιώνιος 3-2 \\

NEA \\  18/3/2023
Η ΑΕΚ νίκησε 3-2 τον Πανιώνιο σε αγώνα για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League 2022-23 που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Γαλατσίου.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε στο 20' με σουτ του Παπαδημητρίου μετά από πάσα του Μούρτζινου, όμως ο Πανιώνιος ανέτρεψε την κατάσταση στο δεύτερο ημίχρονο, σκοράροντας με πέναλτι του Κυριακάκη στο πρώτο λεπτό (41') και με σουτ του Παπαδόπουλου μέσα από την περιοχή στο 53'.

Οι γηπεδούχοι όμως έκαναν ανατροπή στην ανατροπή μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα, με γκολ από τον Παπαδημητρίου στο 71' και από τον Μανώλη τρία λεπτά πριν τη λήξη (77') και πήραν τη νίκη με σκορ 3-2.

ΑΕΚ (Φώτης Παπαπαναγής): Μωυσίδης, Μούρτζινος, Ναλιτζής, Στούμπος, Λιγάτος, Μάνος, Παπαροϊδάμης (80+2' Στεφανίδης) Κωσκολέτος, Σαββίδης (56' Μανώλης) Φασφαλής (56' Τσουραμάνης) Παπαδημητρίου.

Πριν τον αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Μίμη Παπαϊωάννου, ενώ οι ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ αγωνίστηκαν με μαύρα περιβραχιόνια.