MENU

NEA \\

Super League Κ15: ΟΦΗ-ΑΕΚ 0-3 \\

NEA \\  31/10/2020
Η ομάδα Κ15 της ΑΕΚ νίκησε με 3-0 την αντίστοιχη του ΟΦΗ σε αγώνα για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League 2020-21 που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο του Ατσαλένιου στο Ηράκλειο.

Το πρώτο μέρος έληξε χωρίς τέρματα αφού η ΑΕΚ είχε τέσσερα δοκάρια (τρία ο Ανδρικόπουλος και ένα ο Σαρρής!) όμως η ομάδα του Γενναίου Καραχάλιου μπήκε πολύ δυνατά και πολύ πιο αποτελεσματικά στο δεύτερο ημίχρονο και πέτυχε τρία γκολ μέσα σε λίγα λεπτά με σκόρερ τους Δημήτρη Ανδριώτη, Αρη Ανδρικόπουλο και Πέτρο Σβίγκο.

ΑΕΚ (Γενναίος Καραχάλιος): Αναργύρου, Σβίγκος (Χατζηροδίτης) Κωνσταντινίδης (Δαρδαμάνης) Ψυρόπουλος, Χατζηνοκολάου, Μαρούτσης, Ανδρικόπουλος, Σαρρής (Αβράσογλου) Ανδριώτης (Κλάψας) Ελέζι, Φράγκου (Πεχλιβανίδης).