NEA \\

Super League K17: ΑΕΚ-Απόλλων Σμύρνης 4-0 \\

NEA \\  21/1/2023
Η ομάδα Κ17 της ΑΕΚ νίκησε 4-0 την αντίστοιχη του Απόλλωνα στον εντός έδρας αγώνα για την 6η αγωνιστική της Β' φάσης του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League 2022-23 που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Γαλατσίου.

Η ΑΕΚ είχε την υπεροχή στο πρώτο μέρος και προηγήθηκε από το 10ο λεπτό με γκολ του Ελέζι μετά από γύρισμα του Ανδριώτη. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν ακόμα πιο αποτελεσματικοί και σημείωσαν τρία γκολ: στο 54' με τον Παλαιολόγου μετά από ασθενή απόκρουση του Απόλλωνα, Τσεκούρα, σε σουτ του Κολιμάτση έξω από την περιοχή, στο 57' με τον Νόα μετά από κακή απομάκρυνση του τερματοφύλακα του Απόλλωνα σε σέντρα του Παλαιολόγου και στο 71' με σκόρερ τον Παλαιολόγου που πλάσαρε σε κενή εστία μετά από ασίστ του Ελέζι.

ΑΕΚ (Πέτρος Τασουνίδης): Αναργύρου, Τσιρδήμος (52' Ντάνι) Ψυρόπουλος, Παπαζήσης (46' Τσαραμανίδης) Αθανασίου, Αβράσογλου, Κολιμάτσης (64'  Κολοκοτρώνης) Σαρρής (52' Νόα) Παλαιολόγου, Ανδριώτης (64' Ράπτης) Ελέζι.