NEA \\

Super League K17: ΑΕΚ-ΟΦΗ 4-1 \\

NEA \\  26/1/2019
Η ομάδα Κ17 της ΑΕΚ νίκησε με σκορ 4-1 την αντίστοιχη του ΟΦΗ στον εντός έδρας αγώνα για την 18η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League 2018-19 που πραγματοποιήθηκε στο δημοτικό γήπεδο Γαλατσίου.

Σε ένα πολύ αποδοτικό πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του Γιώργου Αλεξόπουλου σκόραρε τέσσερις φορές, με τρία συνεχόμενα γκολ του εικονιζόμενου Δημήτρη Παναγιωτόπουλου (21', 25', 38') έπειτα από ισάριθμες ασίστ του Περικλή Δημητρίου, ο οποίος είχε και τέταρτη τελική πάσα μέσα σε είκοσι λεπτά, για το 4-0 του Αντώνη Μαχαίρα στο 39'.

Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Γιάννης Μαμουλάκης του ΟΦΗ στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η σύνθεση της ΑΕΚ: Θεοχάρης, Πανταζέλος (65' Λιώνης), Ματζουρανάκης (46' Τζιάτζιος), Γκέγκα, Θεοδώρου, Σταμούλης (46' Κώτσιος), Δημητρίου, Κορομηλάς, Μαχαίρας (65' Λουκάς), Τσαρούχας, Παναγιωτόπουλος (65' Κοσίδης)