NEA \\

Super League Κ17: Πανιώνιος-ΑΕΚ 0-1 \\

NEA \\  19/9/2020
Η ομάδα Κ17 της ΑΕΚ νίκησε 1-0 την αντίστοιχη του Πανιωνίου σε εκτός έδρας αγώνα για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League 2020-21 που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο των Τραχώνων.

Η ομάδα του Ιβάν Νεντέλκοβιτς κυριάρχησε και το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε με πλασέ στο 62ο λεπτό ο Γιάννης Πιτιλάκος, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο, αξιοποιώντας συνδυασμό του Στάθη Καραγιαννίδη με τον Θεόδωρο Κοντό.

ΑΕΚ (Ιβάν  Νεντέλκοβιτς): Μαρίνης, Τρέμμας, Αντωνόπουλος, Καραστέργιος, Χαλίλι, Καραγιαννίδης, Τσίρης (Μούτσα) Λαντίκας (Πιτιλάκος) Κυρσανίδης (Φωτόπουλος) Παπαθανασίου, Κοντός (Κοντάκης).

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα στον επίσημο λογαριασμό της Ακαδημίας της ΠΑΕ ΑΕΚ στο Facebook