MENU

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\

Βόλος ΝΠΣ - ΑΕΚ 1-3 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  20/12/2018
Η ΑΕΚ επικράτησε με 3-1 του Βόλου ΝΠΣ στo γήπεδο της Νεάπολης και ολοκλήρωσε με 3/3 νίκες τη φάση των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Ερίκ Μοράν άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης με δυνατό σουτ έπειτα από οριζόντιο δοκάρι του Γιάννη-Φοίβου Μπότου, πετυχαίνοντας έτσι το πρώτο τέρμα του με την κιτρινόμαυρη φανέλα, για να ισοφαρίσει δύο λεπτά αργότερα ο Σωτήρης Πίσπας με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά.

Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη ανέβασε αρκετά την απόδοσή της στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να σκοράρει δύο φορές με τον Μάρκο Λιβάια (59' - 71') για το τελικό 3-1 υπέρ της, ενώ στο 83ο λεπτό ο Γιάννης Γιαννιώτας σημάδεψε το αριστερό δοκάρι του τερματοφύλακα Νίκου Μπουργάνη.

Η ΑΕΚ ολοκλήρωσε συνεπώς με 3/3 νίκες και συνολική διαφορά τερμάτων 9-3 υπέρ της τις υποχρεώσεις της στη φάση των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας και περιμένει να μάθει τον αντίπαλό της στην επόμενη φάση της διοργάνωσης στην κλήρωση της Παρασκευής (15.00).