ΑΡΗΣ-ΑΕΚ 1-2 \\

Η ΑΕΚ νίκησε τον Αρη 2-1  στο «Κλεάνθης Βικελίδης» σε φιλικό αγώνα.
Ο Πέτρος Μάνταλος πέτυχε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και μείωσε για τον Αρη ο Χρήστος Ιντζίδης

1' Έναρξη του αγώνα
6' Ο Διούδης μπλόκαρε τη σέντρα του Μάνταλου
10' Ο Μάνταλος εκτέλεσε πλασαριστά το κόρνερ στον Πλατέλλα ο οποίος σούταρε και ανάγκασε τον Διούδη σε πολύ καλή επέμβαση
11' Κεφαλιά του Γιόχανσον στο δοκάρι μετά από τη νέα εκτέλεση κόρνερ
17' Γκολ για την ΑΕΚ με τον Μάνταλο με υπέροχη ατομική ενέργεια παίρνοντας την μπάλα έξω από την περιοχή από τον Γαλανόπουλο και πλάσαρε τον Διούδη από τα αριστερά
20' Διπλή ευκαιρία για την ΑΕΚ πρώτα με τον Μάνταλο και μετά με το σουτ του Γιόχανσον που απέκρουσε ο Διούδης
22' Σέντρα του Πλατέλλα από τα αριστερά και υπέροχο γκολ του Μάνταλου με ανάποδο ψαλίδι
25' Σουτ του Μπακασέτα μπλόκαρε στη γωνία του ο Διούδης
26' Ο Ντίντακ έβγαλε τον Αλμέιδα τετ α τετ με τον Διούδη που έβγαλε το σουτ του Πορτογάλου επιθετικού
43' Βολέ του Μπακασέτα με το αριστερό, έδιωξε ο Διούδης
Λήξη ημιχρόνου, Άρης-ΑΕΚ 0-2

Έναρξη του β' ημιχρόνου
51' βολίδα του Μπακασέτα στο δοκάρι!
65' κίτρινη κάρτα στον Τσουμάνη
67' εντυπωσιακή απόκρουση του Ανέστη σε σουτ του Τάτου στην καλύτερη ευκαιρία του Αρη στο ματς
68' Εκπληκτική επέμβαση του Ανέστη σε φάουλ του Ιντζίδη του Νέτο
68' Γκολ ο Αρης με κεφαλιά του Ιντζίδη σε σέντρα Ανάκογλου
72' Σουτ του Πάτο απέκρουσε ο Ανγνωστόπουλος και δεν μπόρεσε με δεύτερη προσπάθεια ο Πέκχαρτ
88' Απόκρουση Ανέστη σε σουτ του Τσουμάνη
Λήξη αγώνα, Αρης-ΑΕΚ 1-2

Οι συνθέσεις των ομάδων
ΑΡΗΣ: 15. Διούδης, 3. Μπούρμπος, 5. Τσουμάνης, 4. Ρόβας, 14. Ιντζίδης, 6. Ραούλ Μπράβο, 7. Ντούνης, 17. Αντρέου, 16. Μιλούνοβιτς, 10. Τάτος, 18. Ίλιτς
Στο β' αγωνίστηκαν και οι Αναγνωστόπουλος, Νέτο, Καπνίδης, Παυλίδης, Ν' Λουντούλου, Σωτηριάδης, Βουτσιάς, Ντόγος
ΑΕΚ: 22. Ανέστης, 12. Γκάλο (31' 27. Μπακάκης) 19. Τσιγκρίνσκι (46' 26. Κολοβέτσιος) 5. Λαμπρόπουλος (68' 24. Μανωλάς) 23. Ντίντακ (68' 3. Ντίας) 18. Γιόχανσον, 25. Γαλανόπουλος, 11. Πλατέλλας, 20. Μάνταλος (46' 29.  Ροντρίγκες) 28. Μπακασέτας (61' 55. Τζανετόπουλος) 9. Αλμέιδα (34' 14. Πέκχαρτ)

Διαιτητής: Δημήτρης Καραντώνης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Γιάννης Καραγκιοζόπουλος (Ημαθίας) Κώστας Νικολαϊδης (Μακεδονίας)
4ος: Νίκος Τεβεκέλης (Μακεδονίας)