ΑΕΚ - Ολυμπιακός 1-1 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  7/10/2018
Ισοπαλία μεταξύ ΑΕΚ και Ολυμπιακού στο ΟΑΚΑ (1-1), στο ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής της Super League ΣΟΥΡΩΤΗ.

Οι δύο ομάδες είχαν δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο, η ΑΕΚ με τον Τάσο Μπακασέτα στο 22' και ο Ολυμπιακός με τον Αχμέντ Χασάν στο 44', ενώ λίγα λεπτά πριν το γκολ των φιλοξενούμενων ο Γιώργος Γιακουμάκης επιχείρησε ένα εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι, με την μπάλα να περνάει ψηλά άουτ.

Ο Κώστας Φορτούνης άνοιξε το σκορ με ψηλοκρεμαστό σουτ έξω από την περιοχή στο 58', για να διαμορφώσει το τελικό 1-1 ο Τάσος Μπακασέτας, με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Ροντρίγκο Γκάλο στο 90'. O Λούκας Μπογέ πραγματοποίησε το επίσημο ντεμπούτο του για την ομάδα μας απόψε, αγωνιζόμενος ως αλλαγή.