NEA \\

Super League K15: ΑΕΚ-Ατρόμητος 1-1 \\

NEA \\  16/10/2021
Η ομάδα Κ15 της ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την αντίστοιχη του Ατρομήτου σε αγώνα της 3ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League 2021-22 που πραγματοποιήθηκε στο δημοτικό γήπεδο Γαλατσίου.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-1 με τέρμα του Στεργίου στο 17', όμως η ΑΕΚ αντέδρασε και έφτασε στο γκολ της ισοφάρισης στο δεύτερο 40λεπτο και συγκεκριμένα στο 61' με πέναλτι που κέρδισε ο Δημήτρης Ανδριώτης και αξιοποίησε ο Ιάσων Ψυχογιός, Η ΑΕΚ θα μπορούσε να έχει πάρει και τη νίκη, όμως τέσσερα λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 80λέπτου ο Πέτρος Κολοκοτρώνης εκτέλεσε κόρνερ και ο Ακύλας Ζούλιας έστειλε με κεφαλιά-ψαράκι τη μπάλα στο δοκάρι.

ΑΕΚ: Καπλανίδης, Αρνίδης, Ψυρόπουλος, Παλαιολόγος, Μαρκόπουλος, Αβράσογλου (Παναγιωτόπουλος) Ντάνι, Λάμπρου (Ψυχογιός) Κολοκοτρώνης, Ανδριώτης, Πεχλιβανίδης (Ζούλιας)

Φωτογραφικό ρεπορτάζ από τον αγώνα στον επίσημο λογαριασμό της Ακαδημίας της ΠΑΕ ΑΕΚ στο Facebook