ΒΟΛΟΣ ΝΠΣ - ΑΕΚ 4-3 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  29/8/2021
Η ΑΕΚ γνώρισε την ήττα 4-3 από τον Βόλο ΝΠΣ, στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας. Το παιχνίδι είχε πολλές ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες, με έξι από τα επτά γκολ να σημειώνονται στο δεύτερο ημίχρονο!

Η εξέλιξη του αγώνα:

1’ Έναρξη του φιλικού.
12’ Κόρνερ του Τάνκοβιτς από τα αριστερά και κεφαλιά του Τζαβέλλα άουτ.
26' σέντρα Ροσέρο από τα αριστερά, πρώτη κεφαλιά από τον Ρομέρο και μονοκόμματο σουτ του Μπαρτόλο άουτ.
36' Το 1-0 για τον Βόλο με τον Μπαριέντος, με πέναλτι που κέρδισαν οι γηπεδούχοι σε μαρκάρισμα του Σάκχοφ στον Ρεγκατέν μέσα στην περιοχή.
44’ Ατομική προσπάθεια του Άμραμπατ από τα αριστερά και σουτ που πέρασε άουτ!
Λήξη α' ημιχρόνου.

Έναρξη β' ημιχρόνου
49' Το 2-0 για τον Βόλο με συρτό σουτ του Πάολο Φερνάντεζ μέσα από την περιοχή μετά από αντεπίθεση και πάσα του Κέβιν Ροσέρο.

53' Σέντρα του Άμραμπατ από τα δεξιά και κεφαλιά του Μουαμέρ Τάνκοβιτς στην αριστερή γωνία για το 2-1!
60’ 3-1 μετά από ατομική προσπάθεια του Φερνάντεζ και σουτ μέσα από την περιοχή.
75 Το 3-2 για την ΑΕΚ με πέναλτι του Μουαμέρ Τάνκοβιτς που κέρδισε ο ίδιος από τον τερματοφύλακα του Βόλου Κλέιμαν.
79’ Τεράστια απόκρουση του Κλέιμαν στο αριστερό του "Γ" σε σουτ του Μάνταλου! Μετά την εκτέλεση του κόρνερ από τον Μάνταλο, νέα απόκρουση σε κεφαλιά του Μήτογλου!
84' Το 4-2 για τον Βόλο με τον Ρεγκατέν, με πέναλτι που κέρδισε ο Πουρίτα.
86’ Ο Νόρντιν Άμραμπατ εκτέλεσε κόρνερ, ο Καρίμ Ανσαριφάρντ πήρε την κεφαλιά και μείωσε σε 4-3!