NEA \\

Super League K17: ΑΕΚ-Ατρόμητος 4-2 \\

NEA \\  5/9/2021
Η ομάδα Κ17 της ΑΕΚ νίκησε με 4-2 την αντίστοιχη του Ατρομήτου σε αγώνα της 1ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League 2021-22 που πραγματοποιήθηκε στο δημοτικό γήπεδο Γαλατσίου.

Το πρώτο γκολ ήρθε στο 44' με πέναλτι του Σάββα Γιαματζίδη που είχε κερδίσει ο Παναγιώτης Κοντάκης, όμως το μεγαλύτερο μέρος της ιστορίας του αγώνα γράφτηκε στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Ατρόμητος ισοφάρισε στο 62' με τον Τσαγγάρη, αλλά ακολούθησε ένα εκρηκτικό δεκάλεπτο της ΑΕΚ με τρία γκολ από τον Τάσο Κοντορουχά στο 76' από πάσα του Κοντάκη, στο 83' με ατομική ενέργεια και στο 85' από τελική του Αντώνη Γεωργέα. Το σκορ έκλεισε στο 90' με πέναλτι ο Αμπαρτζίδης.

ΑΕΚ (Γενναίος Καραχάλιος): Μπαλαμώτης, Σβίγκος, Γιαματζίδης, Κοσίδης, Σκιαδαρέσης, Μαρούτσης (70' Γεωργέας) Κρουσελνίτσκι (55' Κοντορουχάς) Μούτσα, Κλάψας (46' Ανδρικόπουλος - 70' Χατζηνικολάου) Κοντάκης, Πετράτος (64' Κολιμάτσης).

Φωτογραφικό ρεπορτάζ από τον αγώνα στον επίσημο λογαριασμό της Ακαδημίας της ΠΑΕ ΑΕΚ στο Facebook