NEA \\

Super League K15: Παναθηναϊκός-ΑΕΚ 2-0 \\

NEA \\  13/11/2021
Η ομάδα Κ15 της ΑΕΚ ηττήθηκε 2-0 από την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού στο Αθλητικό Κέντρο «Γ. Καλαφάτης» στο Κορωπί, σε εξ αναβολής αγώνα για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League 2021-22.

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε στο 2ο λεπτό με γκολ του Γιώργου Σώκου, αλλά έμεινε με δέκα παίκτες στο 12' λόγω αποβολής του Γιώργου Αναστασάκη με δεύτερη κίτρινη κάρτα για ισάριθμα μαρκαρίσματα στον Κωνσταντίνο Πεχλιβανίδη. Η ΑΕΚ πίεσε για την ισοφάριση, όμως δέχτηκε και δεύτερο γκολ πέντε λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα (75') μετά από αντεπίθεση με σκόρερ και πάλι τον Σώκο.

ΑΕΚ (Ιβάν Νεντέλκοβιτς): Παπαβασιλείου, Αρνίδης (50' Κολυφέτης) Ψυρόπουλος, Παλαιολόγος, Μαρκόπουλος (34' Κλάψας) Ντάνι, Σαρρής (78' Σαχινίδης) Ψυχογιός (50' Αβράσογλου) Κολοκοτρώνης, Ανδριώτης, Πεχλιβανίδης

Φωτογραφικό ρεπορτάζ από τον αγώνα στον επίσημο λογαριασμό της Ακαδημίας της ΠΑΕ ΑΕΚ στο Facebook