ΑΕΚ-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 3-0 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  13/2/2023
Η ΑΕΚ νίκησε 3-0 τον Λεβαδειακό την OPAP ARENA στη Νέα Φιλαδέλφεια, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της STOIXIMAN SUPER LEAGUE 2022-23.

Το σκορ άνοιξε στο 37' με απευθείας φάουλ ο COSMOTE MVP Λιβάι Γκαρσία και το 2-0 έγινε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με πέναλτι που εκτέλεσε ο Νόρντιν Αμραμπατ και το οποίο είχε κερδίσει ο Λιβάι από τον Θεμιστοκλή Τζημόπουλο που στην ίδια φάση αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο 77' ο Στίβεν Τσούμπερ εκτέλεσε ψηλά άουτ το πέναλτι που κέρδισε ο Τομ Φαν Βέερτ σε ανατροπή από τον Γκονσάλο Παζ, όμως στο 84' ήρθε το τρίτο γκολ. Ο Μάνταλος έβγαλε στην αντεπίθεση με μεγάλή μπαλιά τον Ελίασον που έδωσε παράλληλη πάσα στον Φαν Βέερτ για να κάνει αυτός το τελικό 3-0.

Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα έχει επτά νίκες με σκορ 3-0 στο νέο της «κάστρο» σε όλες τις διοργανώσεις και οι τέσσερις από αυτές είναι συνεχόμενες!