ΑΕΚ-ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ 2-1 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  1/10/2020
Η ΑΕΚ έκανε μια τεράστια ανατροπή νικώντας με 2-1 τη Vfl Wolfsburg στο Ολυμπιακό Στάδιο της Αθήνας και προκρίθηκε στη φάση των ομίλων του Europa League 2020-21.

Η ομάδα του Μάσιμο Καρέρα δεν πτοήθηκε από το χαμένο πέναλτι του Πέτρου Μάνταλου στο 20' (απόκρουση Πέρβαν) και το γκολ του Αντμίρ Μεχμέντι στο τέλος του ημιχρόνου και έδωσε τα πάντα στο δεύτερο μέρος για την πρόκριση, φτάνοντας σε αυτήν με το απίστευτο γκολ του COSMOTE MVP Αντρέ Σιμόες από μεγάλη απόσταση στο 64' και με το «πονηρό» σουτ του Καρίμ Ανσαριφάρντ μέσα από την περιοχή που άφησε άγαλμα τον τερματοφύλακα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων!