NEA \\

Super League K15: ΟΦΗ-ΑΕΚ 1-3 \\

NEA \\  20/11/2021
Η ομάδα Κ15 της ΑΕΚ νίκησε 3-1 την αντίστοιχη του ΟΦΗ στο γήπεδο του Ατσαλένιου στο Ηράκλειο σε αγώνα για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League 2021-22.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε πολύ γρήγορα με 0-2, με σκόρερ τον Πέτρο Κολοκοτρώνη στο 5' και τον Ιάσονα Ψυχογιό στο 10'. Ο ΟΦΗ προσπάθησε να αντιδράσει και μείωσε στο 15ο λεπτό του β' ημιχρόνου (55') με τον Λαγουδάκη (μετά από εκτέλεση πέναλτι του Ντάγια που αρχικά απέκρουσε ο Φάνης Παπαβασιλείου) όμως ο Δημήτρης Ανδριώτης έκανε το 1-3 αμέσως μετά (56') και «κλείδωσε» τη νίκη της ΑΕΚ.

ΑΕΚ (Ιβάν Νεντέλκοβιτς): Παπαβασιλείου, Κολυφέτης, Αβράσογλου, Ψυρόπουλος, Πασακυριάκος, Σαρρής, Ψυχογιός (55' Σαχινίδης) Κολοκοτρώνης (66' Αρνίδης) Κλάψας (55' Μαρκόπουλος) Ανδριώτης, Πεχλιβανίδης (66' Ζούλιας).