NEA \\

Super League K15: Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ 0-1 \\

NEA \\  9/10/2021
Η ομάδα Κ15 της ΑΕΚ νίκησε 1-0 την αντίστοιχη του Αστέρα στην Τρίπολη σε αγώνα για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League 2021-22.

Η ΑΕΚ ήταν κυρίαρχη σε όλο τον αγώνα και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, στο οποίο έχασε μεγάλο αριθμό πολύ καλών ευκαιριών. Τελικά το γκολ ήρθε τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης (76') με σουτ του αρχηγού Δημήτρη Ανδριώτη μετά από σέντρα του Δημήτρη Λάμπρου.

ΑΕΚ (Ιβάν Νεντέλκοβιτς): Πολυχρονόπουλος, Αρνίδης, Κολυφέτης, Ψυρόπουλος, Παλαιολόγος, Αβράσογλου, Κλάψας (55' Λάμπρου) Ντάνι, Πεχλιβανίδης (65' Ζούλιας) Κολοκοτρώνης (65' Ψυχογιός) Ανδριώτης (78' Βρακάς).

Φωτογραφικό ρεπορτάζ από τον αγώνα στον επίσημο λογαριασμό της Ακαδημίας της ΠΑΕ ΑΕΚ στο Facebook