NEA \\

Super League K20: Ατρόμητος-ΑΕΚ 2-3 \\

NEA \\  18/3/2017
Η ομάδα Κ20 της ΑΕΚ πέτυχε μεγάλη νίκη με 3-2 επί της αντίστοιχης του Ατρομήτου σε αγώνα για την 25η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ20 της Super League 2016-17, που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο του Ηφαίστου στο Περιστέρι.
Η ΑΕΚ προηγήθηκε στο 3' με σουτ του Βλαχομήτρου, αλλά ο Ατρόμητος ισοφάρισε στο 22' με τον Ρότσα και προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Νταβιώτη. Η ισοφάριση της ΑΕΚ σε 2-2 ήρθε στο 75' με σουτ του Γιούση, μετά από απόκρουση του Σαμπατάκου σε πέναλτι του Βλαχομήτρου που είχε κερδίσει ο Τσέλιος και πέτυχε την ολική ανατροπή με αυτογκόλ του Γιαταγαννάκη στο 82'.

Οι συνθέσεις των ομάδων
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Σαμπατάκος, Γιαταγαννάκης, Τζίνοβιτς, Στρουγγής, Χρουσιέλ, Ιγκμπινόμπα, Φαρία, Ρότσα, Νταβιώτης (76' Ιμέρι) Λαζαρίδης (64' Κότσικος) Τσατσόπουλος (45' Παναγιωτόπουλος)
ΑΕΚ: Χατζηεμμανουήλ, Τάμπας, Ψάνης, Μαρκοπουλιώτης, Μπούσης, Μπάμπης, Ασπρογιάννης (66' Γιούσης) Λίτσι, Σπηλιώτης (85' Κοφσανίδης) Τσέλιος, Βλαχομήτρος (91' Τσιβελεκίδης).